понеділок, 30 березня 2015 р.

Перегляд літератури "Тонкий лірик і мудрий філософ" (В. Крищенко - 80).

    1 квітня 2015 року святкує своє вісімдесятиріччя Вадим Крищенко– український поет-пісняр, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературно-мистецьких премій Івана Нечуя-Левицького, Андрія Малишка, Дмитра Луценка. Автор близько 30 поетичних книг та понад 300 пісень. Працював у співавторстві з такими композиторами, як Геннадій Татарченко, Олександр Злотник, Ігор Поклад, Олександр Морозов, Павло Дворський і багато інших.
Найвідоміші пісні: «Хай щастить вам, добрі люди», «Родина», «Молитва», «Білі нарциси», «Берег любові», «Отчий край», «Осінні яблука».
Софія Ротару, Василь Зінкевич, Лілія Сандулеса, Іво Бобул, Квартет “Гетьман”, Оксана Білозір, Іван Попович, Павло Дворський, Павло Зібров, Віталій і Світлана Білоножки, Віктор Шпортько та багато інших українських співців охоче включають до свого репертуару пісні Вадима Крищенка, стаючи разом із композиторами його співавторами. Неперевершеними виконавцями пісень поета були Назарій Яремчук і Раїса Кириченко.
Вадим Крищенко неодноразово ставав переможцем конкурсу сучасної української пісні «Пісенний вернісаж», який щорічно проводиться в Національному палаці «Україна».
       До ювілею поета-пісняра бібліотека підготувала перегляд літератури  "Тонкий лірик і мудрий філософ" (В. Крищенко - 80).






 




Лекторій "Здорове довголіття без ліків та операцій".

      29 березня в бібліотеці ім. М.В. Гоголя розпочав свою роботу лекторій  "Здорове довголіття без ліків та операцій". З лекцією на тему "Чому ліки не допомагають? Глибинні основи здоров'я" виступив В.О. Нагорський - людина обізнана, начитана, зацікавлена. Віктор Олексійович – віце чемпіон України із спортивного орієнтування у групі 70-75 років, завдяки використанню засобів альтернативної медицини уникнув важких операцій, тривалий час займається натуропатією.У свої майже вісімдесят років, зберігає бадьорість духу, інтерес до всього нового, у тому числі й до різних систем оздоровлення. Науковець за фахом, звиклий у всьому дотримуватися точності і доказовості, він у своїй лекції докладно розповів про власний досвід боротьби із хворобами  та про використання методів нетрадиційної медицини.















неділя, 29 березня 2015 р.

Міжнародний день театру

    27 березня ми святкуємо Міжнародний день театру. Це свято в 1961 році встановив IX конгрес Міжнародного інституту театру (МІТ) – організація, діяльність якої спрямована на зміцнення миру і дружби між народами та на розширення творчої співпраці всіх діячів світу.
Міжнародний день театру – це не тільки професійне свято митців сцени, його також залюбки святкують мільйони глядачів і шанувальників театрального мистецтва.Багато століть театральне мистецтво не втрачає своєї популярності, а навпаки розвивається і приносить нам радість. Бібліотека ім.М.В.Гоголя до цієї дати підготувала перегляд " Корифеї українського театру." Крім літератури про театр ми запропонували увазі наших читачів також і підбірку  конволютів за матеріалами періодичних видань, присвячених життю і творчості українських акторів.











      28 березня 2015 року  людина-епоха, найвідоміший оперний співак, режисер понад 20 опер, педагог Національної музичної академії України ім. Чайковського, перший виконавець хітів «Два кольори», «Мій Київ», «Дивлюсь я на небо» Дмитро Гнатюк святкує 90 років. 
До цього дня бібліотека підготувала візитку митця, що експонується в читальному залі.










четвер, 26 березня 2015 р.

Презентація фотовиставки Ю. Туманова "Мій простір".

25 березня в бібліотеці ім. М.В. Гоголя в рамках  АРТ-студії  "Труфанов острів" відбулась презентація робіт київського фотохудожника Юрія Туманова "Мій простір". У вступному слові Інна Труфанова наголосила, що це вже друга поспіль виставка фоторобіт в цьому році з циклу "Київські мініатюри" - проекту, започаткованого бібліотекою разом із фотогалереєю  "KIEVPHOTOS-HALL".
Сам автор, Юрій Туманов, розповів про те, що фотографією він почав займатися
ще з дитинства. Його кредо:  художня фотографія  - це фотографія, яка передає настрій.

На жаль, за браком місця в читальному залі експонується лише невелика частина його робіт і на презентації присутні  мали змогу  ознайомитись  ще  із іншими фотографіями, які автор приніс із собою.




 Вечір продовжився виступом  Інни Труфанової, яка в цьому році святкує ювілей – 25 років творчої діяльності. Це була розмова про творчість, життя, поезію. Інна читала свої вірші а також виконала пісні на свої власні слова та слова інших поетів. Вдячна публіка нагороджувала кожну пісню плодисментами.



середа, 25 березня 2015 р.

Засідання клубу "Киянин".

24 березня відбулося чергове засідання клубу "Киянин". Вечір відкрила його президент Ольга Шамрай, яка представила гостя  -  відомого українського кінорежисера та сценариста Олександра Муратова.
  Олександр Ігорович Муратов народився в Харкові в квітні 1935 року. Закінчив режисерський факультет ВДІКу в 1959 році. В 60-і роки роки був режисером Одеської кіностудії, а з 1968 року – режисер Київської  кіностудії ім. О. Довженка. В 1964 році зняв фільм "Наш чесний хліб", сценарій якого був написаний разом із  Кірою Муратовою. Самі відомі його фільми  - "Стара фортеця" та "Гонки по вертикалі". У період  1991 – 1996 років  за творами М Хвильового  О. Муратов зняв кінотрилогію: «Танго смерті» (за твором «Повість про санаторійну зону»), «Геть сором!» (за повістю «Сентиментальна історія»), «Вальдшнепи»(за однойменним романом). Вся трилогія одержала премію Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка «За визначний внесок у національне та державне відродження України».
     У творчому доробку Олександра Ігоровича 25 художніх та 12 документальних фільмів та десятка книг, серед яких автобіографічний роман "Розчахнута брама".  
       Олександр Муратов розповів про своє дитинство, що прийшлось на роки війни, про евакуацію в Середню Азію, участь  в підпіллі УПА в післявоєнні роки. Потім він за порадою батька – відомого українського поета Ігоря Муратова, звільненого з німецького полону, виїхав до Москви, де вступив до ВДІКу. Це було не випадковим рішенням, адже з дитинства він гарно писав вірші, малював і захоплювався фотографією. Члени клубу, затамувавши подих слухали цю розповідь, адже такі перипетії  долі  трапляються не в кожного.


     Присутні на вечорі переглянули фотофільм про творчий доробок Олександра Ігоровича та дізналися, що в роки навчання у ВДІКу, він був учнем Сергія Герасимова, дружив з В. Шукшиним, в одному з його фільмів вперше знявся О.Табаков. За роки роботи в Києві зняв багато художніх і документальних фільмів , серед яких "Гуси-лебеді летять", "Щедрий вечір" за творами М. Стельмаха. А трилогія, знята  за творами М. Хвильового отримала премію Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т.Г. Шевченка. 2004 року виходить його фільм "Татарський триптих"за новелами М. Коцюбинського. Це перший фільм кримсько-татарською мовою. Також  в творчому доробку майстра багато документальних фільмів.
















Талант Олександра Ігоровича багатогранний. З під його пера вийшло декілька прозових творів та поетичних  збірок . Вірші в його майстерному виконанні, що звучали на вечорі, викликали неодноразові аплодисменти вдячної аудиторії.





Ще довго члени клубу не відпускали гостя, задавали численні запитання та дякували за надзвичайно цікавий вечір.