неділя, 27 жовтня 2024 р.

Засідання клубу «Киянин»


27 жовтня відбулося засідання клубу «Киянин», присвячене художникам, членам Товариству пересувних виставок, які народилися в Україні. Дякуємо за пізнавальну інформацію і приємне спілкування екскурсоводу Олені Кошулько. Ділимось світлинами з проведеного заходу.


27 жовтня - День української писемності та мови

Щороку 27 жовтня Україна відзначає День української писемності та мови.
Українська мова — основа національної ідентичності українців. Вона також є важливим фактором національної безпеки, особливо в умовах російської агресії. Сьогодні, коли наша країна героїчно бореться за свою незалежність, українська мова є символом єдності та непохитної стійкості українського народу. Мова – духовний скарб нації. Саме мова формує і визначає свідомість, творить націю, культуру, історію. Бережімо та плекаймо українську мову, щоб передати її нащадкам!
До цього дня в читальній залі нашої бібліотеки розгорнута книжкова виставка – інсталяція «Мова – наша зброя». Виставка діятиме до 2 листопада.


пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Відкриття фотовиставки «Буде нам з тобою що згадати…»

25 жовтня в Арт - просторі нашої бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки «Буде нам з тобою що згадати…», яка присвячена 10-річчю волонтерського маскувально-сіточного руху. Автор фотопроекту Тетяна Фоменко - фотомисткиня, волонтерка, з 2014 року учасниця групи «Маскувальна сітка на вежі над Дніпром». Має нагороди та відзнаки міжнародних фотоконкурсів. Її світлини експонувалися на виставках у Парижі, Любляні, Нью-Йорку, Глазго та Великобританії.
Виставка буде експонуватися до 8 листопада. Запрошуємо до перегляду та ділимося світлинами з проведеного заходу.





вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Ярославав Задоровський «Злодій»

Подарунок від автора книга з автографом!
Ярославав Задоровський роман «Злодій» - це дебютна книга письменника у жанрі фентезі. Вона була представлена на книжкових фестивалях та ярмарках і мала величезний успіх.
Дякуємо за подаровану книгу.


понеділок, 21 жовтня 2024 р.

Подарунки для бібліотеки


Читачам бібліотеки з любов’ю! 

21листопада з подарунками до нас завітав Ярослав Карпець - письменник, автор трьох книг, волонтер, журналіст, засновник Видавничої майстерні «YAR», громадський діяч, член Національної спілки письменників та член Національної спілки журналістів, блогер.

Дякуємо за цікаву зустріч та книги з автографом.



пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.

Правила спілкування з людьми з інвалідністю

Головне – Людина, а не її інвалідність. Розмовляючи з людиною з інвалідністю, звертайтесь безпосередньо до неї, а не до супроводжуючої особи або перекладача жестової мови, який присутній при розмові.
Коли Ви знайомитеся з людиною з інвалідністю і хочете привітати її потиском руки, зробіть це невимушено. Якщо це людина з порушенням зору, слуху, протягніть руку для привітання перші та назвіть своє ім’я.
Коли Ви хочете запропонувати свою допомогу, запитайте спочатку чи вона потрібна. Не проявляйте жалість до людини (дитини) з інвалідністю в кріслі колісному, не кладіть їй руку на голову, плече, не звертайтесь зменшуваними іменами. Крісло колісне – це частина недоторканого простору людини. Спиратися на нього те ж, що і спиратися на саму людину. Розмовляючи з людиною, що користується кріслом колісним, намагайтесь розташуватися так, щоб її та Ваші очі були на одному рівні, тоді Вам буде простіше вести розмову. Розмовляючи з людиною, яка має труднощі в спілкуванні, слухайте її уважно. Майте терпіння - чекайте доки людина закінчить фразу. Не виправляйте її та не намагайтесь пояснити щось замість неї. Якщо це потрібно, задавайте короткі запитання, які потребують коротких відповідей. Розмовляючи з людиною з порушенням зору, обов’язково назвіть себе і тих людей, які прийшли з Вами. Якщо Ваша розмова проходить в групі, не забувайте пояснити до кого Ви в цей момент звертаєтесь. Озвучуйте все, що Ви пишете на дошці або показуєте на екрані.
Щоб звернути на себе увагу людини з порушенням слуху, помахайте рукою або доторкніться до неї. Говорячи з нею, дивіться їй прямо у вічі і говоріть чітко. Деякі люди читають по губах. Намагайтесь стояти так, щоб Вас було добре видно та щоб Вам нічого не заважало (чашка з кавою, їжа, папка і т.д.)



18 жовтня – Європейський день протидії торгівлі людьми

Цей день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європарламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності та протидії торгівлі людьми. На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Пам’ятайте, що стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку,  рівня освіти чи кваліфікації! Торгівля людьми може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше виступають люди, яким довіряють.
Людина, що постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати повний спектр допомоги: правову, соціальну, медичну а також одноразову матеріальну допомогу. Об’єднавши зусилля ми можемо протистояти сучасному рабству!
До цього дня 14 по 20 жовтня в читальній залі нашої бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Знати, боротися, протидіяти». Запрошуємо до перегляду.


четвер, 17 жовтня 2024 р.

Шашковий турнір для людей з інвалідністю



Вже більше 4-х років на базі нашої бібліотеки проводяться шахово – шашкові турніри для людей з інвалідністю. Ось і сьогодні відбулися змагання з шашок для осіб вадами опорно - рухового апарату, які боролися за призові місця. В турнірі прийняли участь 22 учасники в віці від 30 до 65 років. Переможці нагороджені медалями та дипломами. Також привітали з днем народження Науменка Віктора, Соскова Андрія та Корольова Віктора, які вже багато років беруть участь у шахматно - шахових турнірах. Учасники заходу за чаюванням змогли поспілкуватись та поділитись враженнями від турніру.