Бібліотека є однією із найстаріших у Києві. Основний напрямок діяльності - краєзнавство. Бібліотека веде велику пошукову роботу, вивчає маловідомі сторінки життя і творчості М.В. Гоголя. Тут ви знайдете цікаві матеріали про вулиці та місцевості Києва і Голосіївського району,про відомих людей, які жили у Києві. Має унікальні книжкові видання ХІХ- ХХ ст. До послуг користувачів тематичні інформаційні ресурси з актуальних питань, літературно-мистецькі зустрічі,вечори тощо.
пʼятниця, 26 лютого 2021 р.
понеділок, 22 лютого 2021 р.
Книжково-ілюстративна виставка «Я жива! Я буду вічно жити!»
25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) видатної української письменниці, поетеси, перекладачки, громадської діячки. Мати Лесі Українки — письменниця Олена Пчілка — і батько — юрист — багато уваги приділяли гуманітарній освіті дітей, розвивали інтерес до літератури, вивчення мов, перекладацької роботи. Вона виховувалася в культурному українському середовищі, де завжди панував дух національних традицій, піднесеного волелюбства, прагнення знань, вшанування передового суспільного досвіду. Літературна спадщина Лесі Українки складається з ліричних поезій (збірки: «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки»), поем («Русалка», «Роберт Брюс», «Давня казка», «Одно слово»), драматичних поем («Блакитна троянда», «У пущі»), віршованих драм, з яких найкраща є «Лісова пісня». Леся Українка також писала прозою («Така її доля», «Жаль», «Над морем»). В останнє десятиліття у творчості поетеси переважає драматургія. За порівняно короткий час було написано понад двадцять драматичних творів, які відкрили нову сторінку в історії театральної культури.
Життя Лесі Українки — це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах.
До цієї дати з 23 лютого по 3 березня в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Я жива! Я буду вічно жити!»
пʼятниця, 19 лютого 2021 р.
Літературна виставка-галерея «Ти, рідна мово, чиста, як роса, цілюща й невичерпна, як криниця!»
Мова – душа кожної національності,
її святощі, її найцінніший скарб. Іван Огієнко
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.
В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Саме мова – це характер народу, його пам’ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. До Міжнародного дня рідної мови з 18 по 25 лютого в абонементному відділі експонується літературна виставка-галерея «Ти, рідна мово, чиста, як роса, цілюща й невичерпна, як криниця!»
середа, 17 лютого 2021 р.
Виставка – пам'ять «Небесна Сотня. Герої не вмирають»
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.
Саме 18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській відбулося найбільш жорстоке протистояння між бійцями підрозділу «Беркут» і патріотами країни, саме тоді переважно від куль снайперів, загинула майже сотня активістів Майдану. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь. Відтоді загиблих учасників акції протесту стали називати Небесна сотня.
До цієї дати з 17 по 24 лютого в читальній залі бібліотеки розгорнуто виставку – пам'ять «Небесна сотня. Герої не вмирають»
вівторок, 16 лютого 2021 р.
Телеканал "Київ" в гостях у бібліотеки ім. М. В. Гоголя
У бібліотеку завітав телеканал Київ!
Кореспондентів цікавило питання: які безкоштовні заходи може запропонувати бібліотека своїм відвідувачам?
А в нашій бібліотеці їх достатньо... На базі бібліотеки працюють 4 клуби, школа юного ерудита, літературно-музичний салон Олега Рубанського. Наша книгозбірня тісно співпрацює з громадськими організаціями «Київське польське культурно-освітнє товариство ім. Адама Міцкевича» та «Київське товариство політв’язнів та жертв репресій». Довгі роки творчого партнерства поєднують нас із дитячо-юнацьким клубом «Берізка» Централізованої системи дитячо-юнацьких клубів "Щасливе дитинство".
Вже шість років поспіль на базі бібліотеки працює клуб «Киянин» та фотоклуб «Пекторіал» під егідою Національної спілки фотохудожників України. У стінах бібліотеки завжди збирається багато цікавих людей, з-поміж них краєзнавці, екскурсоводи, історики, художники, професійні фотографи, музиканти і письменники. Проводяться цікаві засідання клубу «Ностальгія», що створений для спілкування відомих людей, які внесли вагомий вклад у розбудову Голосіївського району та обміну досвідом із молодіжною аудиторією. А ще під керівництвом досвідчених викладачів працює «Школа юного ерудита», де проводяться майстер-класи, які допомагають дітям розвивати логічне мислення та моторику рук. Багато років бібліотека ім. М. В. Гоголя плідно співпрацює з громадськими організаціями для людей з інвалідністю: «Об’єднання
інвалідів «Джерело натхнення» та «Київський фізкультурно-спортивний
клуб інвалідів «Прометей». Для них організовуються турніри з шахів, шашок, проводяться виставки творчих робіт та презентації власних книг.
Ми раді, що завдяки нашим зусиллям бібліотека стала не тільки місцем організації змістовного дозвілля, а й майданчиком комунікацій для різних вікових категорій користувачів.
|
|
понеділок, 15 лютого 2021 р.
Цикл заходів до Дня Святого Валентина «Кохання – то вічна людська краса»
Кохання... Багато століть людство не може знайти єдиного визначення для цього неймовірного почуття. Все змінюється у цьому шаленому світі і лише кохання залишається завжди юним, прекрасним, завжди новим, несподіваним і найзагадковішим з усіх людських почуттів... Саме кохання надихає поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І якби поставити собі за мету прочитати і передивитися все, що написано про це почуття, людині, без перебільшення, не вистачило б цілого життя.
12 лютого в бібліотеці ім. М. Гоголя до Дня Святого Валентина відбувся цикл заходів. На абонементі було розгорнуто виставку романтичний десерт «Кохання – то вічна людська краса», де експонуються художні книги про кохання. В читальній залі можна ознайомитися з підбіркою конволютів «Любов дає життя, і рух, і силу».
|
|
|
|
вівторок, 9 лютого 2021 р.
Онлайн-відкриття та презентація фотовиставки "Тіні космічних предків"
4 лютого 2021 року в читальній залі бібліотеки під егідою Національної спілки фотохудожників України та Art-об'єднання «Kyivphotos-Нall 2012» відбулося онлайн-відкриття та презентація фотовиставки "Тіні космічних предків". На виставці представлені фотороботи Миколи Заварики, Юрія Корнійчука і Валерія Лещинського. Над створенням цього проекту працювала команда «Ukrainian Beauty», яка не перестає дивувати цікавинками фотомистецтва. Ця фотовиставка незвична своєю колористикою. На ній представлені неонові фотографії, що дають можливість передати чарівне сяяння фарби, таємничі почуття в темряві, які приваблюють і хвилюють поціновувачів сучасної фотографії. Про цей особливий різновид мистецтва та технологію зйомки під час онлайн заходу розповідала кураторка події Галина Совенко-Шевердіна.
Фотовиставка експонується в бібліотеці з 4 по 28 лютого 2021 року. Відкриття відбулося з дотриманням усіх карантинних норм.
четвер, 4 лютого 2021 р.
Книжкові новинки від Українського інституту книги
Дякуємо Українському інституту книги!
317 примірників надійшли до нашої бібліотеки за державною програмою комплектування. І ми дуже скоро зможемо порадувати наших читачів літературними новинками.
понеділок, 1 лютого 2021 р.
Книжкова виставка "Прозаїк українського "розстріляного відродження"
2 лютого виповнюється 120 років з дня народження Валер'яна Підмогильного - українського письменника і перекладача, одного з найвизначніших прозаїків українського «розстріляного відродження».
Перші твори майбутній письменник почав друкувати під час навчання у реальному училищі під псевдонімом Лорд Лістер у 1910 р. Багато часу приділяв самоосвіті, вивчав іноземні мови. У 1918 – 1919 рр. В. Підмогильний навчався в Катеринославському університеті, але через матеріальне становище залишив навчання і працював вчителем. Своїм духовним наставником у відчутті слова Підмогильний вважав Михайла Коцюбинського, достойно продовжуючи розбудову української словесності. Він зумів зблизити свою творчість із західною літературою, сприймаючи враження нових літературних течій, доводячи стилістику до найвищих світових зразків свого часу. На початку 30-х років процес українізації, розпочатий у 20-ті роки, згортається, починаються репресії проти української інтелігенції. В. Підмогильний одним з перших відчув це на собі. У 1930 році його звільняють з редакції журналу «Життя й Революція», журнали і видавництва відмовляються друкувати твори автора. 1933 року письменник перебирається з Києва до Харкова і працює переважно над перекладами. У грудні 1934 р. В. Підмогильний був безпідставно заарештований і засуджений. 3 листопада 1937р. письменника розстріляно на Соловках. Посмертно реабілітований у 1956 р.
Творчий шлях Валер’яна Петровича тривав лише 15 років. А потім його ім’я було вилучено з літературного процесу. Після довгого забуття твори письменника вперше вийшли друком лише в 1989 році. Його переклади вважаються найкращими і охоче перевидаються сучасними українськими видавництвами.
З 1 по 9 лютого в читальній залі експонується книжкова виставка "Прозаїк українського "розстріляного відродження"
Підписатися на:
Дописи (Atom)