середа, 28 березня 2018 р.

Перегляд документних матеріалів "Кирило Розумовський - останній гетьман Лівобережної України"

29 березня виповнюється 290 років від дня народження Кирила Розумовського – українського військового, політичного і державного діяча, останнього гетьмана Лівобережної України. У 1747, бажаючи отримати підтримку козацької старшини, імператриця Єлизавета підняла питання про відновлення гетьманщини і в 1750 році за її вказівкою гетьманом Лівобережної України обрано Кирила Розумовського. Кирило був в душі українцем і на новій посаді хотів хоч щось спробувати зробити для своєї землі. Його гетьманство нащадки назвали «оксамитовою осінню української державності», особа Кирила Розумовського і досі викликає суперечки і дискусії – з одного боку він був відданим імперії, але з іншого – він зробив спробу відродити гетьманщину в повній її самостійності, незважаючи на абсолютну владу російського монарха.

До цієї дати в читальній залі бібліотеки розгорнуто перегляд документних матеріалів "Кирило Розумовський - останній гетьман Лівобережної України". Запрошуємо до перегляду.





 




вівторок, 27 березня 2018 р.

Книжкова виставка-антологія драматичних творів "Усе життя - театр".

27 березня відзначається Міжнародний день театру. За переказами, хоча істориками це не доведено, саме 27 березня відбулась прем'єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі. З ініциативою святкування Дня театру виступив у 1961 році Міжнародний інститут театру. Тепер цей день став святом театральних діячів і працівників всіх театрів. Низка театрів бере участь у театральних фестивалях, концератах, інші готують прем'єрні вистави. В бібліотеці ім. М.В. Гоголя до цього дня розгорнута книжкова виставка-антологія драматичних творів "Усе життя - театр". Запрошуємо до перегляду.












Працівник бібліотеки В.С. Король, лауреат театральних аматорських фестивалів, згадує про свої ролі, зіграні на сценах народних театрів Києва





понеділок, 26 березня 2018 р.

Засідання клубу "Киянин". Лекція Стефаниди Медведь " Ікона і картина. Онтологічна різниця "

Напередодні Великодніх свят, 25 березня  в читальній залі бібліотеки відбулося чергове засідання клубу "Киянин". До нас завітала Стефанида Медведь – іконописець, викладач іконописного відділу при Київській Духовній Академії і Семінарії, член Союзу художників України, член Союзу іконописців України з надзвичайно цікавою лекцією " Ікона і картина. Онтологічна різниця ".
З її розповіді ми дізнались про те, що спочатку християни не писали ікони, а використовували окремі символи. Мистецтво ж іконопису в релігійній культурі склалося в часи визнання в Римській імперії імператором  Феодосієм I християнства державною релігією. А на VII Вселенському соборі в Нікеї було утверджено догмат про почитання ікон та хреста і створена струнка теологічна система, згідно з якою ікона нарівні зі Святим Письмом є доказами втілення Ісуса Христа. Далі Стефанида пояснила нам різницю між іконою і картиною. Ікона говорить про Боговтілення, про світ, який можна осягнути тільки вірою. Мета ікони  - допомога в спілкуванні віруючої людини з Богом. Картина ж - це художній твір, в якому відчувається присутність автора, його індивідуальність як людини і як художника. І своєю картиною він намагається передати глядачам власні емоції і почуття.






Лекція Стефаниди супроводжувалась переглядом слайдів і детальними поясненнями тих ікон і картин, що демонструвались там.









Зацікавлення серед "киян" викликала книжкова виставка "Українська ікона", підготовлена  співробітниками бібліотеки до цього засідання.

пʼятниця, 23 березня 2018 р.

Перегляд документних матеріалів '' Тризуб – самодостатній герб України ''

 В 2018 році виповнюється 100 років з часу затвердження Герба Української народної Республіки. 25 лютого 1918 року на засіданні Малої Ради був прийнятий закон про герб, але він містив лише його опис і не мав малюнків. 22 березня 1918 року Центральна Рада Української Народної Республіки затвердила зображення герба авторства відомого художника Василя Кричевського – Тризуб князя Володмира Великого, обрамлений оливковим вінком. У міжвоєнний період Тризуб став символом боротьби українців за свободу.У 1991 році визнавши тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки. Конституція України 28 червня 1996 року закріпила цей символ нашої держави.
В рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років в читальній залі бібліотеки розгорнуто перегляд документних матеріалів '' Тризуб – самодостатній герб України ''.Запрошуємо до перегляду.





 

четвер, 22 березня 2018 р.

Цикл заходів до Всесвітнього дня поезії

До Всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня, в бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбувся цикл заходів.
В абонементному відділі бібліотеки експонується виставка – поетичний коктейль '' Поезія – ти сила чарівна, що музикою слово надихає '' де експонуються перлини світової поезії від античності до сьогодення.






В читальній залі бібліотеки можна ознайомитись з переглядом документних матеріалів " То ще не все поетом бути, про це ще мусять знати люди ".






Також 21 березня відбувся пісенно-поетичний вечір "Друзі та пам'ятні дати". До літературно-музичного салону Олега Рубанського завітали Тетяна Драгенко, відомі київські барди Інна Труфанова та Анатолій Рибін і молодий виконавець Іван Школьний.



Тетяна Драгенко та Олег Рубанський зі спогадами про поетів і бардів Семена  Каца та Олександра Шаргородського , які стояли біля витоків бардівської пісні в Києві . Як сказав Олег Рубанський, пам'ятними дати стають, коли вони пов'язані з друзями і саме пам'яті цих людей був присвячений вечір.




Звучать поетичні рядки В. Висоцького, О. Вертинського, О. Шаргородського







Публіка зачаровано слухає пісні у виконанні Олега Рубанського, Інни Труфанової, Анатолія Рибіна та Івана Школьного .