пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Виставка-пам'ять "Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти!".

До Дня пам'яті Героїв Крут в читальній бібліотеки розгорнуто виставку-пам'ять "Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти!".Наші читачі мають змогу ознайомитись з книгами та документними матеріалами із фондів бібліотеки на цю тему.
Бій під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року між 4-тисячним підрозділом більшовицьких військ під проводом Михайла Муравйова та загоном із чотирьох сотень київських курсантів, студентів, гімназистів  і козаків "Вільного козацтва" тривав майже п'ять годин і призупинив наступ противника на Київ. Таким чином, добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.


  Читачка нашої бібліотеки О.Г. Кузьменко, яка відвідала виставку, поділилася з нами подробицями поховання  юнаків, що потрапили в полон до муравйовців і були  ними страчені. Адже її бабуся і дідусь Кравченко-Мирончуки були присутні на похороні біля Аскольдової могили і Олена Григорівна в дитинстві не раз чула розповіді бабусі про ті трагічні дні і відвідувала з нею місце поховання.

Немає коментарів:

Дописати коментар