вівторок, 31 січня 2017 р.

Презентація нової поетичної збірки "Мой Киев" Василя Дробота


30 січня в бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбулася презентація нової поетичної збірки "Мой Киев" видатного поета, члена Спілки письменників України Василя Дробота. Ця книга вийшла друком завдяки зусиллям багатьох небайдужих людей. Так, поетеса Наталя Савіна оголосила підписку в мережі.

Необхідні кошти були зібрані і ось книга прямо із видавництва потрапила в нашу бібліотеку, де бажаючі могли отримати свій екземпляр з автографом самого поета. А завдяки допомозі депутата Київради Д. Калініченка бібліотеки Голосіївського району отримають її теж .
Презентація нової збірки поезій В.Л. Дробота викликала неабиякий інтерес серед читаючої публіки і в читальній залі бібліотеки ніде було яблуку впасти. Адже, як висловився один із рецензентів збірки "Мій Київ": "Ця книга розкривається як поетичний путівник по Києву. А любов поета до рідного міста виражена майже з біблейською мудрістю."








Бринить поетичне слово. Василь Леонідович читає свої твори із нової збірки. Кожен вірш викликає оплески вдячної публіки.

 
 

Виступають відомі київські барди О.Різник та Є.Зенюк з власними піснями на слова В.Дробота.



Квіти і щирі побажання творчих успіхів від шанувальників. 




Фото на згадку 

понеділок, 30 січня 2017 р.

Заняття лекторію "Сакура".


27 січня 2017 року напередодні Нового Року за східним календарем в бібліотеці відбулося заняття лекторію "Сакура"Для слухачів університету третього віку, що відвідують цей лекторій бібліотека організувала виставку "Країна Вранішнього Сонця", де можна ознайомитись з книгами  та документними матеріалами із фондів бібліотеки, що розповідають про історію та  культуру цієї країни. Завідуюча бібліотекою Е.І. Свердлова поздоровила присутніх з Роком Півня, який настає за східним календарем 28 січня та Роком Японії в Україні, а з її цікавої розповіді можна  було дізнатись про японські національні традиції, зокрема про те, як зустрічають це свято в Японії.



 

пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Виставка-пам'ять "Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти!".

До Дня пам'яті Героїв Крут в читальній бібліотеки розгорнуто виставку-пам'ять "Коли стають до зброї діти, народ цей – не перемогти!".



Наші читачі мають змогу ознайомитись з книгами та документними матеріалами із фондів бібліотеки на цю тему.
Бій під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року між 4-тисячним підрозділом більшовицьких військ під проводом Михайла Муравйова та загоном із чотирьох сотень київських курсантів, студентів, гімназистів  і козаків "Вільного козацтва" тривав майже п'ять годин і призупинив наступ противника на Київ. Таким чином, добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.






  Читачка нашої бібліотеки О.Г. Кузьменко, яка відвідала виставку, поділилася з нами подробицями поховання  юнаків, що потрапили в полон до муравйовців і були  ними страчені. Адже її бабуся і дідусь Кравченко-Мирончуки були присутні на похороні біля Аскольдової могили і Олена Григорівна в дитинстві не раз чула розповіді бабусі про ті трагічні дні і відвідувала з нею місце поховання.

середа, 25 січня 2017 р.

Засідання клубу "Киянин"

24 січня відбулося перше в 2017 році засідання клубу "Киянин". Цього разу  з презентацією своєї книги «Авантюристы MADE IN UKRAINE» до нас завітала письменниця і журналістка Олена Муравйова.




 
 З розповіді письменниці ми дізналися про неймовірні історії з життя графині Софії Потоцької та її нащадків, жандармського слідчого Георгія Судейкіна та чекіста Якова Блюмкіна, що трапилися з ними на українській землі, зокрема в Києві. За примхою долі і бідна куртизанка і звичайний офіцер із небагатої дворянської сім'ї і лівий есер були втягнуті в події, що визначали долю держави.
Також  гостем клубу в цей день був відомий диригент Олег Андрєєв – учень Натана Рахліна, чий день народження традиційно відзначається в січні членами клубу. Натан Григорович був головним диригентом Державного симфонічного оркестру УРСР у Києві та диригентом симфонічних оркестрів у ХарковіМоскві та Казані. Величезний талант Рахліна зробив його легендою серед музикантів, а виступи його оркестру викликали неймовірний успіх у київської публіки.





 З емоційної і майстерної розповіді Олега Анатолійовича ми дізналися багато цікавих подробиць з життя самого Натана Григоровича та тогочасного культурно-мистецького життя Києва.




І, як завжди, "родзинка" на завершення засідання  - "цікавинки" від члена клубу Валентина Рєзніченка - заступника Голови Правління Ліги екскурсоводів Києва.



Зацікавленість серед присутніх викликав перегляд літератури краєзнавчої тематики, який традиційно готує бібліотека до засідань клубу.



пʼятниця, 20 січня 2017 р.

Презентація фотопроекту «Ілюзіон / Illusion» київського фотохудожника Валерія Лещинського

       
     19 січня   2017 року  в бібліотеці  ім. М.В. Гоголя в рамках фотоклубу  «Пікторіал»  та при сприянні Національної спілки фотохудожників України і АРТ- об`єднання  «KIEVPHOTOS- HALL» відбулася презентація фотопроекту «Ілюзіон / Illusion» 
   відомого київського фотохудожника, члена  Національної спілки фотохудожників України Валерія Лещинського. Автор створював свій фотопроект протягом кількох років і доповнював фоторяд новими і новими роботами. Чорно-білі фотографії, що експонуються на виставці, створені в стилі сучасного фотоімпресіонізму. Про свої роботи сам автор висловився так: "Все життя душа людини живе ілюзіями…розуміти проблеми, подолати їх допомагають ілюзії, радіти успіхам чи випадковим щасливим моментам теж допомагають ілюзії…Не все вдалося висловити мовою фотографії…але я розраховую на глядача який вміє мріяти і який відчуває свої ілюзії…".

 
 
Валерій Лещинський докладно розповідає про свій фотопроект та дає детальне пояснення виставленим фотороботам.



Автограф-сесія від В. Лещинського


 
Обмін думками, професійні розмови за чаєм з цукерками.



Традиційне фото на згадку.

Ювілейний вечір присвячений 25-річчю Літературно-музичного Салону Олега Рубанського

18 січня 2017 року в бібліотеці відбувся ювілейний вечір, присвячений 25-річчю Літературно-музичного Салону Олега Рубанського. В 1992 році  відомий київський бард Олег Рубанський став організатором  і ведучим Музично-поетичного, а потім  Літературно-музичного Салону в Києві. Під його керівництвом Салон став однією з київських легенд, а також своєрідним творчим майданчиком, де на протязі багатьох років зберігається і розвивається авторська пісня, проводяться різноманітні зустрічі, концерти, виступи. В них приймають участь музыканти, поети, актори, представники різних творчих жанрів і напрямків.




Вступне слово завідуючої бібліотекою Е.І. Свердлової та З.А. Логвиненко – спеціаліста ЦБС Голосіївського району.








О. Рубанський розповідає про історію створення Літературно-музичного салону, читає власні вірші, виконує свої пісні, а також твори  В. Висоцького, Д. Келова, Ю. Візбора, О. Вертинського, С. Каца.

 
Овації автору від вдячної публіки.






Гітара по колу. Виступи гостей вечора – Театру бардівської пісні при Будинку дитячої та юнацької творчості Подільського району під керівництвом Олени Лисенко, О. Різника, О. Солодкова, С. Льовіна, О. Петракова та інших.