середа, 30 березня 2016 р.

Засідання клубу "Киянин" "Перші сто років історії Києва: що ми про це знаємо і чого ніколи не дізнаємося "

29 березня 2016 року в бібліотеці ім. М.В. Гоголя  в рамках  клубу  "Киянин" відбулася лекція "Перші сто років історії Києва: що ми про це знаємо і чого ніколи не дізнаємося " співробітника Інституту історії України, картографа, наукового редактора «Енциклопедії історії України» Дмитра Вортмана. Дмитро Якович - автор публікацій з проблем картографії, історичної географії, топоніміки, рекреаційної географії. В своїй лекції він розповів про свій погляд на час виникнення Києва, піддав сумніву  дату святкування 1500-річчя нашого міста та розповів про писемні та археологічні джерела про ранній Київ. Його виступ супроводжувався переглядом відеофільму.































Після лекції Дмитро Якович відповів на запитання зацікавлених слухачів.

















Традиційно, до засідання клубу, співробітники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку із фондів бібліотеки “ Київ: крізь завісу століть”



Оплески від вдячних слухачів отримав ще один гість вечора поет Олександр Валентинов за власні вірші про Київ із своєї поетичної збірки “Київський туман ”.



Також традиційно з цікавинками виступив і Валентин Резніченко  - керівник ліги екскурсоводів Києва.



пʼятниця, 25 березня 2016 р.

Засідання АРТ-студії "Труфанов острів", присвячене Всесвітньому дню поезії "Поезія! Ти теплий животворний промінь сонця".

24 березня 2016 року в бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбулось засідання АРТ-студії  "Труфанов острів", присвячене Всесвітньому дню поезії "Поезія! Ти теплий животворний промінь сонця". Незважаючи на холодну, зовсім не весняну погоду, під нашим гостинним дахом зібралися справжні поціновувачі поезії, відомі київські барди І. Труфанова та Є. Зенюк, поети О. Валентинов, Е. Зима, І. Дінін. Вперше на засіданні АРТ-студії  "Труфанов острів"  виступив молодий київський поет, мешканець Голосіївського району Олександр Валентинов, з презентацією своєї поетичної збірки "Київський туман".

 


Гості вечора насолоджувалися піснями та власними віршами Інни Труфанової та Євгенії Зенюк.

 



 Окрасою стали вірші Елеонори Зими в артистичному виконанні авторки.




А далі до поетичного марафону приєдналися О. Петраков, Д. Інін, О.Ешке.
Вечір видався теплим, по-справжньому домашнім, адже тут зібралося коло однодумців.




 І як завжди, традиційний перегляд літератури присвячений Всесвітньому дню поезії "Поезія! Ти теплий животворний промінь сонця", підготовлений
співробітниками бібліотеки.


 


пʼятниця, 18 березня 2016 р.

Відкриття фотовиставки "Карта міста"

17 березня 2016 року в бібліотеці ім. М.В. Гоголя в рамках фотоклубу "Пікторіал" відбулось відкриття фотовиставки  "Карта міста" та зустріч з її автором   Едуардом Странадком  -  українським фотохудожником, головою Національної спілки фотохудожників України, заслуженим працівником культури України, членом  Національних спілок фотохудожників та журналістів України, на рахунку якого 60 персональних та  більше 100 спільних виставок.





Едуард Миколайович коротко розповів про своє життя, творчість та власне сприйняття світу. На його думку фотографія найбільш актуальне мистецтво на сьогоднішній день, адже фотохудожник має в руках апарат, через об’єктив ту дійсність, яку він бачить до цього, він зберігає для інших. Розповідь Едуарда Миколайовича супроводжувалась багатим ілюстративним рядом із його фотоальбому «Дев’яності».





Як завжди бібліотека підготувала до цього дня своєрідний фотозвіт про діяльність фотоклубу "Пікторіал" за ці роки, коли він існує в бібліотеці.








Неформальне спілкування, професійні розмови,чай та спільна фотографія.

вівторок, 15 березня 2016 р.

Візитка митця "Митець. Автор співу і Слова". До 95-річчя з дня народження С. Козака.

   

14 березня 2016 року виповнюється 95 років від дня народження Сергія Козака. Цій даті присвячена візитка митця " Митець. Автор співу і Слова", що розгорнута в бібліотеці ім. М.В.Гоголя. Оперний співак, композитор, письменник, громадський і культурний діяч, народний артист УРСР (1960р.), член Спілки письменників УРСР (1985р.) Сергій Давидович Козак був учасником бойових дій у Великій Вітчизняній війні з першого до останнього дня, нагороджений орденами. Сергій Давидович брав участь в Параді Перемоги на Красній Площі в Москві 24 червня 1945 року, дослужився до звання підполковника. У 1947 році С. Козак закінчив академію Генерального штабу ім. Фрунзе та вступив на навчання до ад’юнктури академії. Залишивши військову службу вступив у Московську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського за классом вокалу. Закінчивши з відзнакою консерваторію в 1950 році стає солістом Київського театру опери та балету імені Т.Г. Шевченка. Володіючи академічним баритоном, Сергій Давидович 32 роки співав на сцені уславленого Державного академічного театру опери і балету ім.Т.Г. Шевченка в Києві. Він зіграв більше 60 ролей: партію султана - в опері «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, партії Миколи, Остапа, Енея - в операх М.Лисенка «Наталка Полтавка», «Тарас Бульба» і «Енеїда», Б. Хмельницького (опера «Богдан Хмельницький» К.Данькевича, Т. Шевченка - в опері Г.Майбороди «Тарас Шевченко», Онєгіна, Томського - в операх П. Чайковського «Євгеній Онєгін» та «Пікова дама», Ігоря - в опері «Князь Ігор» О. Бородіна, Ріголетто, Ренато - в операх Д. Верді «Ріголетто», «Бал-маскарад» та інші. 
  Сергій Козак - автор багатьох пісень, романсів та хорових творів, які звучать як із професійної сцени так і у виконанні самодіяльних колективів. Він написав музику на слова видатних українських поетів М.Рильського («Яблука доспіли»), А. Малишка («Прощальна», «Три дубки»), П. Воронька («Ходімо, кохана, у ліс», «Коні вороні»), С. Крижанівського («Берізка»), створив кантату «Дума про Україну». 
    За безпосередньою участю С. Козака в Україні було відкрито понад 360 музичних шкіл та створено багато музичних колективів, у тому числі професійний оркестр народних інструментів, державну чоловічу хорову капелу ім.Л. Ревуцького, камерний хор ім.Б. Лятошинського, ансамбль пісні і танцю
«Славутич» у Дніпропетровську та інші. За сприяння Сергія Давидовича відродилося в Україні кобзарське та лірницьке мистецтво.
   С.Д. Козак залишив помітний слід і в українській літературі. Він написав книги про митців-співаків Григорія Верьовку, Михайла Гришка та Івана Козловського, документальну повість «Я не спав, мамо» (назву повісті запропонував відомий письменник та друг співака Григорій Тютюнник), віршовану повість про своє життя - «Пісня серед грому», збірки віршів про славутський рідний край «Земле моя – доле моя» та «Горинь». У 1965 році      Сергій Козак видав збірку пісень під назвою «Українські народні пісні в обробці для хору без супроводу».
  Помер С.Д.Козак 13 лютого 1993 року, похований на Байковому кладовищі в Києві.