пʼятниця, 29 січня 2016 р.

Засідання АРТ-студії "Труфанов острів" присвячене пам'яті В. Висоцького ''

28 січня 2016 року в бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбулося засідання АРТ-студії "Труфанов острів" присвячене пам'яті В. Висоцького ''А ведь песни не горят, они в воздухе парят''. До цього дня бібліотека підготувала перегляд літератури "Як дожити не встиг, так хоча б доспівати".Завідуюча бібліотекою Е.І. Свердлова в своєму вступному слові зазначила, що перше в новому році засідання проходить в час, коли відзначається день народження геніального барда В. Висоцького, розповіла про його київське коріння, про свої відвідини концерту В.Висоцького, що відбувся в 1973 році в інституті КиївЗНДІЕП та продемонструвала  світлини, зроблені на ньому. Директор АРТ-студії Інна Труфанова запропонувала послухати в колі однодумців пісні В. Висоцького, вся творчість якого пронизана духом бунтарства і відчуттям внутрішньої свободи. Валерий Лещинський, арт-директор "KIEVPHOTOS-HALL" розповів про свій проект "Простір свободи", про плідне співробітництво з АРТ-студією "Труфанов острів" в якому органічно сплелися поезія, музика та фотографія.
      Барди -  Інна Труфанова, Сергій Льовін, Анатолій Потапов, Анатолій Корж виконали пісні В. Висоцького та свої власні. Також ми мали можливість переглянути два відеоролика, де звучали пісні в прекрасному виконанні Інни Труфанової.
     Присутні на вечорі також почули  вірші відомої київської поетеси Євгенії Більченко – яскравої представниці молодого покоління інтелектуалів.

 




















середа, 27 січня 2016 р.

Засідання клубу "Киянин" "Хрупкая музыка киевской были"

26 січня в бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбулося засідання клубу "Киянин". Назвою засідання став рядок із вірша Д. Голубицького "Хрупкая музыка киевской были". На вечорі зустрілися два покоління киян і почалася розмова про музику. В ці дні виповнилося 110 років із дня народження Натана Рахліна – видатного диригента, що багато років очолював Державний симфонічний оркестр України, а його безплатні літні симфонічні концерти кияни старшого віку пам'ятають ще й зараз. На засідання клубу прийшли його учні  - диригенти Рустем Утей та Олег Андрєєв, онук  Ігор Лисенко та представники татарської діаспори в Києві Шаукат Самитов та Емір Валєєв. В останні роки свого життя Натан Рахлін створив і очолив симфонічний оркестр Татарської державної філармонії.
Спогадів було багато, пригадувалися випадки з життя Натана Григоровича – цієї яскравої і талановитої людини. Ніхто з присутніх не думав, що про диригента можна так розповісти, на словах передати професіоналізм і унікальність видатного Маестро.
До цієї зустрічі в бібліотеці було розгорнуто перегляд документних матеріалів "Моцарт диригування", а зав. бібліотекою Е.І. Свердлова, що особисто знала сім'ю диригента, поділилась власними спогадами. Відомий київський бард Анатолій Лемиш в своєму виступі згадав і про дочку диригента – знаного київського екскурсовода Леонору Рахліну, стараннями якої на будинку, де жив її батько встановлено меморіальну дошку.
А далі разом з Денисом Голубицьким спробували вести неквапливу розмову про Київ. Дізналися яким бачить його Денис. "Переміщувалися" не лише в просторі, а й у часі. Під час цієї своєрідної подорожі, що супроводжувалась фотоілюстраціями  Києва, звучали вірші та пісні Дениса Голубицького.
Наприкінці виступив Ігор Лисенко. Він згадав деякі моменти з життя діда і подякував присутнім за пам'ять.

 












пʼятниця, 22 січня 2016 р.

Лекція Світлани Мисливець "Пінхол. Фотографія за межею формату"



З 24 грудня 2015 року в читальній залі бібліотеки демонструється фотовиставка Світлани Мисливець "Відбитки світла", яка викликала справжній ажіотаж серед поціновувачів сучасної художньої фотографії. За численними проханнями відвідувачів виставки 21 січня в бібліотеці ім. М.В. Гоголя в рамках фотоклубу "Пікторіал" відбулась творча зустріч з її авторкою.Читальна зала бібліотеки була вщент заповнена молодіжною аудиторією. В своїй лекції "Пінхол. Фотографія за межею формату" Світлана розповіла про історію поняття "пінхол", про технічні особливості, принцип роботи, види пінхол-камер, дала адреси сайтів фотографів які працюють в цьому напрямку. Також, авторка поділилась власним досвідом, та  розповіла, що їй вдалося дізнатись та зрозуміти в цій магії пінхолу. Розповідь супроводжувалась відеофільмом з кращими зразками робіт фотохудожників, що працюють в стилі пінхолу.  














Краєзнавча година "Тичина: знайомий і незнайомий"

23 січня виповнюється 125 років від дня народження Павла Григоровича Тичини – поетичного генія ХХ століття, новатора поетичної форми, українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча. До цієї дати 21 січня 2016 року  бібліотека ім. М.В. Гоголя провела краєзнавчу годину "Тичина: знайомий і незнайомий". Вона відбулася в квартирі-музеї Павла Григоровича, що знаходиться на Терещенківській, 5. Там ми мали змогу переглянути фільм і послухати цікаву лекцію директора музею Г. Г. Донця про долю та творчість нашого видатного поета. Зі свого боку ми теж прийшли не з порожніми руками. Завдяки краєзнавчим розвідкам і роботі з архівними документами ми розповіли музейним працівникам про заснування  П.Г. Тичиною при нашій бібліотеці в 20-і роки минулого століття хору робітничої молоді, яким він диригував. Після загибелі  українського композитора М.Леонтовича в пам'ять про нього, було створено музичне товариство, основою якого стала  організована Тичиною капела-студія, наповнена хористами з його робітничого хору та хору під керівництвом  Г. Верьовки, що функціонував при бібліотеці ім. Т. Шевченка. Згодом (після від"їзду Тичини до Харкова у 1923 році) цим хором став диригувати Г. Верьовка і на його основі почав формувати свій колектив, який і став фундаментом хору імені Г. Верьовки. Також ми розповіли , що поет був читачем нашої бібліотеки і допоміг в 50-і роки отримати нам нове, більш просторе приміщення, а на відзначенні 100-річчя з дня смерті М.В. Гоголя присвятив вірш "Гоголь наш - велике серце", оригінал якого разом з автографом поета зберігається в нашому фонді. Ми подарували музею його копію, а також надали копію вірша нашого багаторічного читача Г. Кирєєва "Юний Тичина". В свою чергу, вдячні співробітники музею  подарували нам збірник поезій "Ранній Тичина", що вийшов друком в 2015 році, з автографом музею.


  
  



 


вівторок, 19 січня 2016 р.

Експрес-перегляд періодичних видань англійською мовою під назвою "Liberty or Death". Хроніки Майдану

     
19 січня 2016 року в читальній залі бібліотеки розгорнуто експрес-перегляд  періодичних видань англійською мовою (2016 рік  - рік англійської мови в Україні), під назвою "Liberty or Death". Хроніки Майдану. Статті, що опубліковані в цих виданнях,  нагадують  нашим користувачам про «Криваву водохрещу» або «Вогнехрещу» -  протистояння на вулиці Грушевського, що відбувалися з 19 по 22 січня 2014 року як реакція на загострення протистояння Євромайдану з офіційною владою України після прийняття "Законів 16 січня" та знаменували початок гарячої фази протестів.
Цим переглядом  бібліотека започатковує цикл експрес-переглядів "Цей день в історії Майдану"

середа, 13 січня 2016 р.

Чергове засідання клубу "Киянин"

12 січня 2016 року о 18.00 в бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбулося чергове засідання клубу "Киянин". Цього разу нашим гостем був відомий екскурсовод та києвознавець  Валерій Лисенко.Тема засідання: Архітектурні ансамблі найвідоміших Софійської та Михайлівської площ із циклу " Київські замальовки".
Керівник клубу Ольга Шамрай відкрила перше в цьому році засідання, підбила підсумки минулорічної роботи, ознайомила присутніх з планами на майбутнє і надала слово гостеві.






Валерій Лисенко – корінний киянин, за фахом математик-програміст, але від свого батька, історика, співавтора путівників по Києву, успадкував любов до історії Києва, а в 90-ті роки почав водити екскурсії по київських вулицях і передмістях. З його розповіді про серце Києва – Софійську та Михайлівську площі ми дізналися багато цікавих та унікальних фактів.Також присутні переглянули цікавий відеофільм,створений Валерієм Лисенком.







 За традицією, до цього засідання бібліотека підготувала перегляд інформаційних матеріалів "Метаморфози Софійської та Михайлівської площ ", де експонувалися унікальні фотографії із ретроспективи "Київ мого дитинства", що діє при бібліотеці. Валерій Лисенко подарував нам свої буклети, а його збірка краєзнавчих матеріалів "Голосіїв, Китаїв,..."стала цінним доповненням до краєзнавчого фонду бібліотеки.

 


Присутні ознайомились із переглядом "Метаморфози Софійської та Михайлівської площ".Як завжди, київські екскурсоводи знайшли цікаві для себе факти в конволютах краєзнавчої тематики.

 Традиційний подарунок бібліотеці від члена клубу Олександра Михайлика.