четвер, 23 січня 2014 р.

Вечір пам'яті поетів Д. Келова і О. Шаргородського.

 
       22 січня 2014 року в бібліотеці ім. М. В. Гоголя в рамках літературно-музичного Салону Олега Рубанського відбувся вечір пам'яті поетів та лідерів руху авторської пісні в Києві Довлета Келова та Олександра Шаргородського.
      Дата проведення вечора співпала з Днем Соборності та Свободи України і тому зав. бібліотекою Е. І. Свердлова поздоровила присутніх з цим святом і запропонувала ознайомитись  з книжковою виставкою "Взявшись за руки – до волі" і  надала слово Олегу Рубанському.
  Він подякував працівникам бібліотеки за підготовку та оформлення вечора та подарував бібліотеці книги О. Шаргородського "Стихотворенията Довлета Келова "Стихотворения. Песни. Воспоминания друзей", яких не було у фонді бібліотеки. Олег  Сергійович  - укладач та головний редактор книги про Д. Келова, розповів багато цікавого про свого друга Довлета. Туркмен за походженням, він багато років прожив в Києві, очолював  клуб авторської пісні "Арсенал" та був лідером руху авторської пісні в Києві.

Виступ В. Вербицького
Співає Т. Доміловська
      Київські барди О. Солодков, Т. Доміловська, В. Вербицький , В. Колесник виконали пісні Довлета Келова, а О. Рубанський читав його вірші.
О. Рубанський та О. Солодков
      Друга частина  вечора була присвячена  київському поету Олександру Шаргородському, який за спогадами друзів, був дуже сором'язливою, замкнутою людиною. Він не любив зайвої реклами своєї творчості і не дивно, що за його життя не було видано жодного з його.віршів. Стараннями друзів лише після смерті поета на світ з'явилися книги з його творами. Зі спогадами про нього виступили друзі : Я. Антонюк, Л. Богданова, керівник літературної студії "Мрія" О. Майборода, а О. Рубанський виконав пісні на слова Шаргородського з "Чорнобильського циклу".Він також прочитав свій вірш-присвяту "Шаргородський".   
Л. Богданова
   
Спогади Я. Антонюка
    
   Вечір зібрав справжніх    поціновувачів поезії та авторської пісні, які висловили подяку Олегу Рубанському за  організацію вечора  пам' яті  Д. Келова і О. Шаргородського та виконали перед гостями свої пісні та вірші.

четвер, 16 січня 2014 р.

Чергове засідання літературно-музичної студії "Труфанів острів".


 
 Цього разу, присутні на вечорі мали змогу ознайомитись з виставкою робіт фотохудожника В. Лещинського "Маленькі пікторіальні фотографії".Це нова виставка з циклу "Київські мініатюри", започаткована бібліотекою і фотогалереєю "KIEVPHOTOS-HALL". Презентація фотовиставки доповнилась переглядом слайд-фільму і розповіддю автора про пікторіальну фотографію.











Співає луганчанин Михайло Квасов
Звучать пісні у виконанні
сімейного дуету Галини і Володимира 
Мокроусових із Краснодару




10 січня 2014 року в бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбулося чергове засідання літературно-музичної студії "Труфанів острів". Вже стало доброю традицією в рамках цієї студії проводити презентації виставок фотохудожників. 





Цього ж дня до "Труфанового острова" завітали гості з Росії. Зав. бібліотекою 
Е.І. Свердлова представила присутнім бардів півдня Росії Сергія Верещагіна, Андрія Оршуляка, сімейний дует Галини і Володимира Мокроусових, а також гостей із Луганська і Києва Михайла Квасова і Ліну Федорченко, поздоровила всіх присутніх з Днем бардівської пісні і презентувала  виставку-перегляд "Свято бардівської пісні", підготовлену до цієї дати.




Вечір продовжився виступом Сергія Верещагіна - керівника групи бардів, що  розповів про їх музичний проект - автопробіг по містах України з презентацією власної творчостіі і порадував аудиторію своїми піснями.

Свої пісні виконує бард із Ростова
Андрій Оршуляк

Вірші у супроводі гітари виконує
Ліна
 Федорченко

Аплодисменти від вдячних слухачів

середа, 15 січня 2014 р.

Вечір-портрет поетеси Л.М. Пастух "Я збираю обереги світла".

         15 січня 2014 року в бібліотеці ім. М. В. Гоголя відбувся вечір-портрет відомої київської поетеси ,автора семи поетичних збірок, члена Союзу російських письменників Л.М. Пастух.
       На початку зустрічі виступила завідуюча бібліо-текою і ознайомила гостей з підбіркою матеріалів про творчість Лариси Михайлівни і передала слово самій поетесі.
       В розповіді про поезію як особливий стан душі і особливе сприйняття світу, Лариса Михайлівна сформулювала своє поетичне кредо так: "Я не борюсь з негативними проявами життя, я запалюю свою свічу на захист всього світлого і прекрасного".Для самої поетеси поезія, музика, мистецтво - це сонячна сторона життя. "Побачити зірочку в кожному серці і світу відкрити своє" - говорить вона. 
    
   Гостям вечора Л.М. Пастух з глибоким почуттям читала власні вірші, пронизані духовністю і філософським поглядом на світ.



 " Я збираю обереги            світла, щоб воно не згасло 
              На землі.   Щоб  дорога сонячна розквітла        
  І душа не плакала в імлі."

      Багато її віршів треба читати вголос, тому що вони звучать як музика. Музикою пронизана вся її творчість. На слова  Лариси Михайлівни написано більш як сорок пісень і романсів.
     Далі поетеса розповіла про свої відвідини Ясної Поляни(деякий час вона працювала там екскурсоводом), про вплив на її творчість Л. Толстого, О. Пушкіна. М. Цвєтаєвої. Особливе місце в житті  і творчості займає Крим, Коктебель і на зустрічі звучало багато віршів написаних саме там.В розумінні поетеси: "Стихи - это форма служения людям, и надо иметь чувство ответственности за каждое произнесенное и записанное слово."
    Вечір продовжився чаюванням, живим, приязним спілкуванням серед поціновувачів поетичного слова.Творчість Лариси Михайлівни є прикладом для наслідування для поетів-початківців. Тому приємно було побачити на вечорі молодого поета-киянина  Олександра Шаєва, шанувальника її творчості. Аудиторії сподобались його вірші, особливо про Київ та Голосіїївський район.