"Київські менестрелі".Що значить бути київським поетом? Хто першим виринає з вашої пам’яті після слів «київський поет»? Чи можливо загалі бути поетом якогось конкретного міста? В історії української літератури Аттила Могильний є одним з тих, кого можна визначити саме як київського поета.Аттила Могильний народився 16 вересня 1963 року в Києві. Його батько, Віктор Могильний, більше відомий як Віть Вітько, поет-шістдесятник, заслуговує на окрему розповідь. Мати – Аврелія Могильна, родом з Ужгорода, угорка. Своє ім’я Аттила отримав саме завдяки угорському корінню. Навчався Могильний в Київському університеті ім. Т.Г. Шевченка на філологічному факультеті. Могильний також і викладав деякий час в цьому ж університеті, працював в редакціях газет, вивчав перську мову в Таджикистані, викладав у Варшаві. Його вірші проілюстрував Стефан-Арпад Мадяр. Художник створив цикл незвичних картин-кольорописів, що передають настрої від поезій. Цікаво, що коли у 2018 році депутатам Київради запропонували назвати вулицю у Солом’янському районі іменем Аттили Могильного і дехто казав, що це не надто милозвучна назва, Іван Малкович просто прочитав декілька віршів поета, і у депутатів уже не було жодних питань.Золотавий сонет (В старому Києві)
У тиші цих плавких провулківлиш сонце зблискує на вікнах,і кроків майже непомітналуна — мов кошеняти муркіт.Манірна мрійновтома квітня,дахи — легкі, як поцілунки,і сміх відлунюється лункоу шатрах простору блакитних.Стираються повільно грані,все — позолота перетвореньі гнучкість спалахів сріблянихв прозорій чаші водозбору.І тільки музика, що танев меланхолійних стінах двору.На відкриття цієї виставки, такої незвичної та цікавої, були запрошені київські поети різних поколінь, виконавці авторських пісень, поціновувачі поетичної творчості. Згадали також митців, які вже пішли з життя…
29 квітня 2024 року мало би виповнитись 85 років Віктору Глущенку – члену НСПУ, відомому поету, автору численних збірок. Але у грудні 2023 року його не стало. Його вдова, також поетеса Олена Гриценко підготувала композицію – розповідь, яка складалась з віршів Віктора, згадок про його життя, власних віршів, йому присвячених.
Спогадами про зустрічі з Віктором Глущенком поділились: Сергій Черепанов – письменник, режисер аматорського театру «Дар», громадський діяч та волонтер, Олег Рубанський – музикант, викладач Київської школи джазового та естрадного мистецтва, який виконав кілька власних пісень на слова Віктора Глущенка. Вірші, присвячені Глущенку, який завжди допомагав у творчих пошуках, прочитали Ірина Шипіцина, Валерій Войцехівський та інші. Кілька пісень присутні почули у виконанні дуету «Відрада» у складі: Анатолій Корж та Наталія Кокорєва.
Тема Києва у творчості різних поетів близька кожному мешканцю нашого міста. У планах працівників та користувачів бібліотеки організовувати та проводити різноманітні заходи присвячені Києву - вічному та прекрасному місту.
Художня виставка «Київські менестрелі» буде експонуватися до 13 травня. Запрошуємо до перегду.
Немає коментарів:
Дописати коментар