пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

Цикл заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій

Щорічно в Україні в четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. 27 листопада Україна і світ вшановують вбитих голодом під час геноциду 1932–1933 років. За офіційною статистикою масштаби голоду були вражаючі: він охопив територію з населенням 60 млн. осіб, кількість жертв досягла, за різними джерелами, від 7.5 млн. до 10 млн. осіб, а іноземні дослідники називають навіть цифру 25 млн. осіб. Навесні 1933 р. від голоду вмирало щодня майже 25 тис. осіб, щогодини – 1000 осіб, щохвилини - 17 людей. Голод 1932-33 років чорніє великою плямою на демографічній карті України, втрат від цього не можна повернути - ні матеріальних, ні людських. 
До цієї дати в читальній залі бібліотеки ім. М.В. Гоголя розгорнуто цикл заходів: презентація книжкової виставки-реквієм
«Гірка сповідь моєї України», перегляд художньої дітератури «На хресті Голодомору» та презентація конволюту «Їх не зламав Голодомор».
Ознайомитися з літературою можна до 3 грудня 2021 року. 
Запали свічку пам’яті!


1 коментар:

  1. Шановна Елеоноро Іллівно! Ваші виставки - це шедевр, наповнені змістом і створені за допомогою чудової дизайнерської майстерності.

    ВідповістиВидалити