четвер, 7 травня 2020 р.

Від нас в минуле йде ця світла дата, та не зникла її велична суть

Коли побачиш влітку в полі
Червону квітку-символ волі,
Згадай синів безстрашних України,
Що полягли на землях Батьківщини.
Вони себе не вберегли,
Але край рідний захистили.
У полі маки зацвіли
Там, де герої ці спочили… 
Марія Устичук 

8 та 9 травня відзначаються Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни в Європі, проголошені  Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Символ  відзначення Дня пам’яті та примирення – квітка червоного маку.
Україна долучилась  до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової війни. З 2015 року, відповідно до Указу Президента України відзначається  День пам'яті та примирення. Вшанування загиблих розпочинається 8 травня – разом з Європою та світом, і продовжується традиційно 9 травня. Донедавна на офіційному рівні відзначалося лише  9 травня – свято Дня Перемоги. 8 – 9 травня українці доповнюють  свій одяг червоним маком — символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у Другій світовій війні по всьому світові.
День пам'яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій мають нагадувати про страшну катастрофу і бути застереженням, що не можна розв’язувати будь-які міжнародні проблеми збройним шляхом, агресією, анексією; спільна пам'ять Українського народу та засвоєння уроків війни – ось до чого ми маємо прагнути.
До цього свята на протязі багатьох років бібліотека влаштовує книжкові виставки та перегляди літератури для користувачів бібліотеки.Пам'ятаємо! Шануємо!

Немає коментарів:

Дописати коментар