середа, 28 лютого 2018 р.

Виставка-пам'ять "Територія терору"



1937-1938 роки увійшли в історію України як роки Великого терору. Тоді,80 років тому, по всій Україні і за її межами, розпочалася масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута з ініціативи вищого керівництва СРСР. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

26 лютого в читальній залі бібліотеки було розгорнуто виставку-пам'ять "Територія терору". В одному із розділів виставки експонуються художні твори, що відображають епоху сталінських репресій. 










середа, 21 лютого 2018 р.

Чергове засідання клубу "Киянин"

20 лютого в читальній залі бібліотеки відбулося чергове засідання клубу "Киянин". До нас в гості завітав відомий київський історик, письменник, журналіст Віталій Ковалинський. Віталій Васильович відомий своїми дослідженнями вітчизняної історії, діяльності видатних історичних особистостей, меценатів та благодійників.



На сьогоднішньому засіданні він розповідав про свої книги із серії "Київські мініатюри". Присутні на вечорі дізналися багато цікавих і невідомих фактів з історії Кловського палацу, про панораму "Голгофа", а також багато цікавого і несподіваного про відомих особистостей, зокрема про Олександра Довженка та Миколу Щорса.

 




Розповідь Віталія Васильовича супроводжувалась переглядом відеоматеріалів.




Спілкування з Віталієм Васильовичем після його розповіді.



пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

Відкриття фотовиставки " Валеріан Антонович. Світлини Майдану. Ретроспектива ".

15 лютого 2018 року в читальній залі бібліотеки під егідою Національної спілки фотохудожників України та «Kievphotos-hall gallery» відбулося відкриття фотовиставки " Валеріан Антонович. Світлини Майдану. Ретроспектива ". Кураторами проекту виступили Ірина Антонович та Валерій Лещинський. Виставка містить близько 30 фотографій про події, що розгорталися на головному Майдані України восени 2013-го та взимку 2014-го. Фото зроблені у формі репортажу, відтворено хронологію подій. Це драматичні і щасливі сторінки Революції гідності, як побачив їх фоторепортер, який постійно був у вирі подій у найзапекліші миті.Тепер, коли Валеріана Антоновича не стало, його світлини стали живими документами нашої недавньої історії.


 
Розповідь дружини фотохудожника Ірини Антонович про сам фотопроект та про час, коли було зроблено ці фотографіїї. Валеріан Антонович у 2013-2014 щоденно проводив зйомку на головному Майдані України і самовіддано відображав буремні події Революції гідності. У дні найзапеклішого протистояння отримав легке поранення. Пізніше, спільно з Товариством Червоного Хреста України, організував Всеукраїнський фотоконкурс та серію фотовиставок у різних містах України, присвячених волонтерам Червоного Хреста, влаштовував благодійні заходи допомоги пораненим воїнам АТО.

























 
Зі спогадами про Валеріана Антоновича виступили фотографи Є. Шваб, О. Лепетун, В. Фалін,  представник Житомирського земляцтва В. Опричник та  представниця коледжу Національного Університету технологій та дизайну, де викладав В. Антонович.



Ірина Антонович з піснею-посвятою своєму чоловіку



Перегляд слайд-фільму про події Майдану.




Поет Гліб Сітко читає свої вірші про Майдан та революційні події.



Гість вечора – Інна Труфанова виконує власні пісні та пісні на слова інших авторів






Перегляд виставки, неформальне спілкування.



Традиційне фото на згадку

середа, 14 лютого 2018 р.

Віртуальна екскурсія ''Михайло Булгаков. У кожної людини є своя зірка"

11 лютого в читальній залі бібліотеки для членів клубу "Киянин" його керівник Ольга Шамрай знову продовжила віртуальні екскурсії по Києву. Цього разу ми вирушили по місцях, пов'язаних з іменем Михайла Булгакова. Як відомо, життя і творчість письменника тісно пов'язані з Києвом. Тут він народився, вчився у гімназії, вперше одружився, закінчив медичний факультет університету. За «київським матеріалом» було написано багато творів письменника, адже корінний киянин Булгаков любив своє місто і в своїх творах  називав його Містом з великої літери. В "Білій гвардії" він з такою любов'ю і художньою майстерністю розповів про Київ, що саме місто немовби стало діючою особою роману. І ось ми, під проводом Ольги Шамрай, спробували пройтись вулицями старого Києва, де жив М.О. Булгаков, його рідні та друзі, де проходили головні події  його роману "Біла гвардія".


























 Непомітно спливла наша майже двогодинна мандрівка по Андріївському узвозу, Софійській площі, вулицами Володимирській, Прорізній, Великій Жимомирській, Кудрявскій та Нижньому Валу, завдяки майстерній і дуже цікавій розповіді Ольги Шамрай.


Члени клубу з цікавістю знайомляться з виставкою "Київ Михайла Булгакова", підготовленою співробітниками бібліотеки до засідання клубу.
.

Вітання бібліотеки ім. М.В. Гоголя до Дня закоханих.


14 лютого в бібліотеці ім. М.В. Гоголя до Дня Святого Валентина відбувся цикл заходів.На абонементі було розгорнуто виставку-романтичний десерт " Любов дає життя, і рух, і силу ", де експонуються художні книги про кохання. В читальній залі можна ознайомитися з підбіркою конволютів "Любов – це вічна таїна". Читачі, що сьогодні завітали в бібліотеку, окрім вподобаної літератури отримали  ще і солодощі в подарунок до свята.