понеділок, 29 січня 2018 р.

Виставка-пам'ять "Це вогненне слово - Крути".

       
  29 січня 2018 року виповнюється 100 років бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але загинули вони за Україну. Бій під Крутами затримав наступ противника на Київ на чотири дні, що дало можливість українській делегації підписати Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
До цієї дати в читальній залі бібліотеки розгорнуто виставку-пам'ять "Це вогненне слово - Крути". 





В розділі "Їх оплакують роси у лузі" експонується поезія українських авторів, присвячена героям Крут. 







27 січня в світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ця пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизмрасизм і упередженість.

В читальній залі бібліотеки відбулася презентація конволюту "Хай людство більш не знає голокостів! Урок історії не сміємо забуть", створеного до цієї дати. 



 

Віртуальна екскурсія членів клубу "Киянин"

28 січня в читальній залі бібліотеки для членів клубу "Киянин" його керівник Ольга Шамрай знову продовжила віртуальну екскурсію, присвячену перебуванню видатної російської поетеси Анни Ахматової в Києві. Як відомо, якраз у Києві, в свій останній гімназичний рік, вона вперше по-справжньому відчула себе поетом і написала вірші, що частково ввійшли в її першу книгу. Так ми прогулялися  вулицями Університетській, Паньківській та Мерінговській, де жили родичі поетеси, завітали в будинок № 6 по Університетській, де в квартирі театральної художниці Олександри Екстер збиралася творча інтелігенція і де Анна Ахматова знайшла своє коло спілкування. Побували ми і в Миколаївській церкві на Микільській Слобідці, де в 1910 році відбулося вінчання Анни Ахматової і Миколи Гумільова. І знову майже двогодинна мандрівка по ахматівським місцям Києва спливла  непоміченою завдяки захоплюючій і майстерній розповіді нашого екскурсовода – Ольги Шамрай.




 

вівторок, 23 січня 2018 р.

Виставка-хроніка "Соборна Мати-Україна – одна на всіх, як оберіг"

22 січня Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 99 років тому. 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської  Народної Республіки  для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року.
   До цього дня в читальній залі бібліотеки ім. М.В. Гоголя розгорнуто виставку-хроніку "Соборна Мати-Україна – одна на всіх, як оберіг", а також підготовлено інформаційний листок "День Соборності ".  

















середа, 17 січня 2018 р.

Засідання клубу "Киянин", присвячене пам'яті Володимира Висоцького

16 січня 2016 року в читальній залі бібліотеки відбулося засідання клубу "Киянин", присвячене пам'яті Володимира Висоцького, адже в ці дні виповнюється 80 років з дня його народження. До нас завітав відомий києвознавець Михайло Кальницький з лекцією про самого Володимира Висоцького та про його київське коріння.







Увага аудиторії прикута до розповіді Михайла Кальницького про родинну історію сім'ї Висоцьких. Як відомо, дідусь і бабуся актора мешкали в Києві з 1911 року, тут же пройшли і перші роки життя його батька – Семена.





Михайло Кальницький згадує київські гастролі Театру на Таганці і спектаклі, де грав Володимир Висоцький та його виступи в Києві, що проводились на підприємствах, вузах та в НДІ.



Цього дня в бібліотеці був аншлаг. Читальна зала бібліотеки була переповнена поціновувачами творчості В. Висоцького та шанувальниками Михайла Кальницького.





 Атмосфері і настрою вечора сприяли і оформлення читальної зали і чудова виставка "Як дожити не встиг, то хоча б доспівати", де експонувалися цікаві документні та ілюстративні матеріали. Один із розділів виставки був присвячений саме київському періоду в житті Висоцького. Споминами та світлинами про один з таких виступів барда, що відбувся в 1973 в КЗНДІЕП поділилась завідувачка нашої бібліотеки Е.І. Свердлова  яка була присутня на цьому концерті.

четвер, 11 січня 2018 р.

Виставка-хроноскоп "Україна в буремному 1918 році"

У новітній історії України період з березня 1917 р. по березень 1921 р. посідає особливе місце. Це драматичний, вкрай суперечливий і водночас насичений важливими політичними і соціально-економічними подіями період української національно-демократичної революції, громадянської війни та іноземної збройної інтервенції. Події визвольних змагань, метою яких було політичне самовизначення українського народу і поновлення державності, безперечно є однією із найгероїчніших і найтрагічніших сторінок історії України . Вони піднесли національну свідомість українського народу і продемонстрували його волю до незалежності та демократичного розвитку. Відповідно до Указу Президента України № 17/2016 від 22.01.2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» бібліотека ім. М.В. Гоголя активно долучається до його виконання.Подіям буремного 1918 року присвячена і виставка-хроноскоп "Україна в буремному 1918 році", що експонується в читальній залі бібліотеки.