пʼятниця, 29 квітня 2016 р.

Книжково-ілюстративна виставка «Великдень – велике свято життя»

1 травня ми святкуємо Великдень – найбільше християнське свято. Цей день має ще одну назву – Пасха. Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є весняне свято – Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов. За переконанням православних віруючих, Великдень пов'язаний з воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою.
До цього дня в читальній залі бібліотеки ім. М.В. Гоголя розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Великдень – велике свято життя». Запрошуємо до перегляду.










четвер, 21 квітня 2016 р.

Цикл заходів до 30-річчя Чорнобильської трагедії

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної для всього людства техногенної ядерної катастрофи - аварії на Чорнобильській атомній електростанції. До цієї дати в бібліотеці ім. М.В. Гоголя було проведено комплекс заходів серед яких: книжково-ілюстративна виставка "Минуло стільки літ…А звідусіль відлуння драми нашого століття"





 Також 20 квітня в бібліотеці ім. М.В. Гоголя  за сприяння Національної спілки фотохудожників України та фотогалереї «Kievphotos-Hall» в рамках фотоклубу «Пікторіал» відбулося відкриття фотовиставки молодої  київської  фотохудожниці, випускниці Київської школи фотографії «КуПіДон» Анни Оначенко «Настій полину», де експонуються фотографії, зроблені авторкою в зоні відчуження. Як сказала сама Анна : «Настій полину» - це серія, яка не дає чітких відповідей, але залишає простір для особистих роздумів глядача та відкритих питань: «А що, якщо..? А що, якщо наступної миті я зникну назавжди? А що, якщо наслідки моєї діяльності змінюють світ на краще? А що, якщо навпаки?».Тільки шукаючи відповіді, ми здатні з’ясувати щось справжнє про себе, зрозуміти суть речей та змінити свій Всесвіт, а значить і Світ загалом. Можливо тоді нам не будуть потрібні нагадування у вигляді гіркого досвіду.












середа, 20 квітня 2016 р.

Засідання клубу "Киянин"

19 квітня 2016 року в бібліотеці ім. М.В. Гоголя  в рамках  клубу  "Киянин" відбулася  зустріч з екскурсоводом Наталією Пироговою.Тема зустрічі - "Михайло Дегтерьов в історії  київської добродійності".
 З розповіді Н. Пирогової та завдяки краєзнавчим матеріалам, зібраним Тетяною Федорівною Гуцол ми дізнались про життя, долю та добродійну діяльність одного із київських меценатів - Михайла Парфентійовича Дегтерьова. Він походив із багатої купецької родини, а завдяки власним зусиллям, наприкінці 1860-х увійшов до кола найвпливовіших і найбагатших киян. У спогадах сучасників Михайло Дегтерьов відрізнявся надзвичайною скупістю, займався лихварством. Дегтерьов з дружиною не мали дітей та жили дуже замкнуто, витрачаючи на власні потреби мінімальні кошти. Але, водночас,  Дегтерьов займався благодійною діяльністю – відкрив богадільню, будинок для вдів, діяльність яких забезпечувалась спеціальним банківським внеском у 100 тисяч рублів, за його рахунок було зведено Свято-Михайлівську церкву на території Олександрівської лікарні. Також Михайло Дегтерьов пожертвував 40 тис. карбованців на лікарню для чорноробів, по 15 тисяч карбованців на стипендії студентам Політехнічного інституту та учням Комерційного училища. 
У своєму заповіті Дегтерьов передав Києву на благодійні цілі нерухоме майно на суму 2,5 млн. рублів та близько 2 млн. у цінних паперах та готівкою.  
Головним пунктом у заповіті Дегтерьова було зведення після його смерті комплексу благодійних закладів. Крім того, заповіт визначав джерело коштів на утримання цих закладів — прибуток від здачі в оренду будинків, переданих Дегтерьовим у власність міста. У вересні 1900 року почалося його будівництво на Лук'янівці. Автором проекту був архітектор В. Ніколаєв, а будівельні роботи проводила фірма Л. Гінзбурга. 27 жовтня 1902 року богадільні було відкрито. Комплекс складався з 13 будівель, серед яких були корпу
си для 250 жінок, корпус для чоловіків на 150 осіб, відділення для хронічно хворих на 100 осіб, лікарня на 30 місць, 2 дитячих притулка на 60 та 100 осіб. Також комплекс включав у себе церкву святого Михайла, господарські будівлі, огород та фруктовий сад. У 1913 році було добудовано ще один дитячий притулок на 100 осіб. Всі ці заклади проіснували до радянської влади, а будівлі і зараз знаходяться в прекрасному стані.




 За традицією, до засідання клубу бібліотека підготувала книжкову виставку "Меценатство і благодійність: історія і сучасність", що викликала зацікавлення у присутніх.


Після засідання у нас з'явилися нові читачі.


 

 

вівторок, 12 квітня 2016 р.

12 квітня за рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) ми відзначаємо « Всесвітній день авіації та космонавтики ».У цей день, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.
 В Україні 12 квітня відзначається як День працівників ракетно-космічної галузі України.
До цього свята в читальній залі бібліотеки розгорнуто експрес-перегляд «З історії космонавтики».

Запрошуємо до перегляду. 


 






  


пʼятниця, 8 квітня 2016 р.

Книжкова виставка "Do you speak English?"

Указом президента України Петра Порошенка 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні.Це рішення ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.
Бібліотека ім.  М.В. Гоголя пропонує ознайомитись з книжковою виставкою "Do you speak English?", де експонується учбова література англійською мовою.
Запрошуємо до перегляду.






















Всі на суботник !

Співробітники бібліотеки ім. М.В. Гоголя наводять лад на прилеглій території. Тепер у нас з'явилася нова клумбочка і захист від машин, що полюбляли паркуватися прямо біля входу в бібліотеку.