пʼятниця, 29 травня 2015 р.

Засідання АРТ-студії "Труфанов острів" " Надежды маленький оркестрик"

       

       28 травня в бібліотеці  в рамках Арт-студіїї "Труфанов острів" відбувся виступ Театру бардівської пісні при Будинку дитячої та юнацької творчості Подільського району м. Києва під керівництвом Олени Лисенко. Керівник Арт-студії Інна Труфанова розповіла про цей колектив, з яким зустрілася на фестивалі "Остров".
      Бардівська пісня – це особливий вид творчості, в якій органічно поєднуються гарна поезія і музика. Олена Лисенко створила прекрасний колектив, де зібралися талановиті і обдаровані діти.
      Гості, що прийшли на вечір почули  в їх виконанні пісні Б. Окуджави, С. Нікітіна, В. Міляєва, А. Якушевої, С. Каца, В. Семенова, а пісня "Переведи мене через Майдан" вразила до глибини душі. Тут були і сольні авторські номери: Аня Білоножко, Діана Васильєва, Маша Пенькова читали власні вірші, сповнені глибокого філософського змісту, а Наташа Лагодинська читала свої оповідання. Максим Шадов, Микита Ізюмов, Василь Похильченко виконували і власні пісні, а найменша за віком учасниця – Лєра Лисенко зачарувала присутніх своїм артистизмом і безпосередністю. Кожен виступ юних артистів супроводжувався гарячими оплесками, а присутні на вечорі самі стали підспівувати  їм. Спасибі Олені Лисенко і її колективу за чудовий концерт!























середа, 27 травня 2015 р.

Лекція-семінар "Творчі аспекти сучасної пікторіальної фотографії "

       26 травня 2015 року в читальному залі в рамках співпраці бібліотеки разом з фотогалереєю "KIEVPHOTOS - HALL" та клубом ПІКТОРІАЛ для любителів творчої фотографії пройшла цікава лекція-семінар "Творчі аспекти сучасної пікторіальної фотографії " фотохудожника із Дніпропертовська Сергія Селезньова. 
       Сергій Селезньов, член НСФУ, організатор і керівник  Студії Пікторіальної Фотографії, має багаторічний досвіт викладацької і виставкової роботи, в його активі біля 30 персональних фотовиставок , виступів на ТВ та публікацій в спеціалізованих виданнях.
      Зустріч проходила у формі діалогу між фотохудожниками і доповідачем, а після її закінчення С.Селезньов відповів на численні запитання присутніх. Під час лекції експонувалися фотороботи з його проекту " Нові пікторіальні фантазії". 

 










понеділок, 25 травня 2015 р.

Чергове засідання лекторію «Здорове довголіття без ліків та операцій».

     24 квітня в бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбулося чергове засідання лекторію «Здорове довголіття без ліків та операцій». Цього разу розглядалася тема: «Рух важливіший за харчування».
В.О. Нагорський в своїй лекції докладно проаналізував цю суперечливу тезу, коли пояснюював оздоровлюючий вплив аеробних видів руху на  людський організм. На його думку більшість хвороб похилого віку є соматичним проявом на обмеженість руху і піддаються "лікуванню" за допомогою спеціальних комплексів гімнастичних вправ.













 

 Віктор Олексійович дав свої рекомендації. Серед них такі: звичайна ходьба не менше 1 - 2 годин, спеціальна гімнастика на "розтягування", інтенсивна ходьба не менше 12 хвилин 5 разів на тиждень. Це повинно супроводжуватись ретельним контролем самопочуття. Також він запропонував комплекс заходів для тих, хто майже не виходить на вулицю через проблеми з опорно-руховим апаратом. 

       Після лекції Віктор Олексійович відповів на численні запитання слухачів.


середа, 20 травня 2015 р.

Чергове засідання клубу "Киянин"

       19 травня 2015 року в бібліотеці ім. М.В. Гоголя відбулося чергове засідання клубу "Киянин", присвячене Дню Києва та 90-річчю з дня народження  композитора Ігоря Шамо. Адже саме Ігор Шамо та поет Дмитро Луценко в 1962 році, об'єднані любов'ю до рідного міста, створили пісенний шедевр – пісню "Як тебе не любити, Києве мій", який в 2014 році став, за вибором киян, офіційним гімном столиці. До цього дня в читальному залі було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку "Оспіваний в піснях свого народу, неперевершений в красі і славі ти,…і міста кращого на світі не знайти!", один із розділів якої було присвячено пам'яті Ігоря Шамо "Композитор з Божої ласки".  
 


  Спогадами про творчу співпрацю і багаторічну дружбу композитора і поета Дмитра Луценка поділився його син Сергій Луценко.



 Журналіст Дмитро Червінський розповів про життєвий та творчий шлях Ігоря Шамо та прочитав вірші, присвячені композитору.




 Присутні мали змогу прослухати архівний запис самих авторів, які розповідали про історію написання пісні та переглянути документальний фільм "Києве мій" із циклу "Пісні мого серця" режисера Ю. Лазоревської. Кожен із фільмів добірки присвячено одній з найбільш знаних та популярних українських пісень 1950-х - 1970-х років.



 

 Велику насолоду отримали присутні від виступу народної артистки України Людмили Семененко. В її майстерному виконанні акапельно прозвучали пісні "Не шуми калинонько","Под березой", "Як тебе не любити, Києве мій".



 
     Приємним сюрпризом для бібліотеки став дарунок С. Луценка касет із піснями на вірші його батька - Дмитра Луценка.

  











понеділок, 18 травня 2015 р.

Чергове засідання лекторію "Здорове довголіття без ліків та операцій"

      17 травня 2015 р. в читальному залі  бібліотеки відбулося чергове засідання лекторію "Здорове довголіття без ліків та операцій". Цього разу розглядалася тема: "Лікуватися, чи попереджати хвороби? Новий погляд на здоровий спосіб життя".Лектор В.О. Нагорський  спробував дати нове, власне тлумачення основ здорового  способу життя, який, на його думку, повинен мати центральну ідею: життя за законами власної природи, де розумне навантаження чергується з періодами відпочинку. Віктор Олексійович виділив декілька його складових. Серед них: фізична активність, раціональне харчування, правильний водний режим, вирішальна роль психоемоційної сфери, загартовування, боротьба зі шкідливими звичками, нейтралізація негативних екологічних чинників.
      Тема викликала жвавий інтерес і по закінченню лекції присутні влаштували справжню дискусію, а Віктор Олексійович відповів на численні запитання.







 










вівторок, 12 травня 2015 р.

Книжково-ілюстративна виставка "…Від нас в минуле йде ця світла дата, та не зника її велика суть."

       Згідно з Указом Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня  в європейському дусі  пам’яті та примирення.
      Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги став червоний мак, а гаслом -  “1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.
         До цієї дати в читальному залі бібліотеки ім. М.В. Гоголя розгорнуто книжково-ілюстративну виставку "…Від нас в минуле йде ця світла дата, та не зника її велика суть."
 Фрагменти виставки: