пʼятниця, 15 листопада 2013 р.

Краєзнавча година "Який дивний старий город!"(Київ у житті і творчості І.С. Нечуя-Левицького).

     
15 листопада в читальному залі бібліотеки  проводилась краєзнавча година "Який дивний старий город!"(Київ у житті і творчості І.С. Нечуя-Левицького) присвячена 175-річчю з дня народження письменника.
Ім'я І. С. Нечуя-Левицького,великого майстра прози, близьке серцю кожного киянина,тому,що через його твори червоною ниткою проходить чарівний і поетичний образ Києва,міста "невмираючої української історії".З вісімдесяти років свого життя Іван Семенович прожив у Києві майже піввіку, і не дивно, що вулиці Старого міста - це сторінки його біографії. 
     Вже традиційним стало проводити краєзнавчі години, присвячені письменникам, творчість яких присвячена Києву.
     І сьогодні, разом з читачами ми здійснюємо заочну мандрівку по улюблених місцях письменника, які відображені в його творах. Подорож розпочала зав. бібліотекою Е.І. Свердлова. Вона розповіла, що серед архітектурних пам'яток Києва своєю неповторною красою,безперечно, вирізняється Андріївський собор.



     Для Нечуя-Левицького цей храм був символом досконалості і краси, тому і не дивно, шо він в багатьох творах згадує про це архітектурне диво. Читання уривків з творів "Київські прохачі","Кайдашева сім'я", "Хмари", "Вечір на Владимирській горі","Апокаліпсична картина в Києві" супроводжувалось старими фотографіями та ілюстраціями Андріївського собору. 
     Про талант письменника, як маляра-пейзажиста слухачі дізналися з подальшої розповіді. Адже у змалюванні київської природи йому не було рівних. Екскурсію по улюблених місцях Івана Семеновича продовжила бібліотекар Л.А. Мофа. Перед присутніми постали картини Дніпра,майстерно описані письменником у творах:"Ніч на Дніпрі і "Кайдашева сім'я,а фото Дніпра того часу,з любов'ю підібрані завідуючою, органічно доповнили розповідь.




   Далі шлях проліг повз Володимирську гірку до пам'ятника Володимиру. Тим,хто любить блукати її заповідними алеями саме рядки оповіді "Вечір на Владимирській горі"стали путівником у світ романтики і мистецтва.
    "Яка краса! Якими прикрасами багата природа закрасила прегарний Київ", вигукує письменник, ведучи читача дніпровськими кручами, немов залами "превеликої картинної галереї".

    Присутні на заході подякували працівникам бібліотеки за незвичайну мандрівку, яка дала змогу по-новому оцінити творчість Нечуя-Левицького, та з задоволенням прослухали диск "Кайдашева   сім'я:   сторінки з повісті " з фондів бібліотеки.




















Немає коментарів:

Дописати коментар