пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

Поетично - екологічна година «Я землі цієї паросток зелений. Я землі цієї крапля дощова»


19 квітня у бібліотеці ім. М. В. Гоголя відбулася поетично - екологічна година «Я землі цієї паросток зелений. Я землі цієї крапля дощова» присвячена Міжнародному дню Матері-Землі. 
Проводила бібліотека її для слухачів університету 3-го покоління, що вивчають японську мову та культуру. Завідуюча бібліотекою Свердлова Елеонора Іллівна розповіла про історію відзначення цього дня, покликаного нагадати про екологічні катастрофи, об’єднати людей в справі захисту навколишнього середовища.
Ця проблема не має територіальних кордонів та мовних бар’єрів. В цей день кожна людина повинна задуматися над тим, що земля наш загальний дім. 

Завідуюча бібліотекою ознайомила присутніх з конвалютом «Екологічні роздуми» який присвячений темі: природа в поезії та живопису 
/Росія – Україна – Японія/. 

З зачаруванням прослухали аудіозапис чудових віршів Надії Красоткіної «Про що співає земля».


Присутні з задоволенням ознайомилися з книжковою виставкою «В природі ми лиш часточки малі. Земля не нам належить – ми Землі», яку презентували працівники бібліотеки. 

Один з розділів виставки було присвячено творчості видатних українських, російських і японських художників-пейзажистів. 

Провідний бібліотекар Бабічева Р.М. запропонувала слухачам вірші О.Пушкіна, Ф.Тютчева, М. Рильського, Л. Костенко, В Симоненка, Г. Чубач, що оспівують рідну природу, а викладач японської мови навела приклади віршів «хокку» японських поетів.

Наприкінці заходу всі присутні зробили висновок, що людина повинна жити в гармонії з навколишнім світом і бачити радість життя.






четвер, 18 квітня 2013 р.

Виставка графічних робіт Георгія Сергєєва. Літературно-музичний вечір «Поезіє, ти - сила чарівна, що музикою слово надихає».



У бібліотеці ім.М.В.Гоголя розпочав свою роботу виставковий зал, де відбулося відкриття виставки графічних робіт Георгія Сергєєва.
Сергєєв Георгій Олександрович працював на посаді художнього редактора видавництва «Наукова думка». Від 1994 по теперішній час – у видавничому відділі Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України. Георгій Олександрович Сергєєв є активним учасником понад 140 вітчизняних та зарубіжних художніх виставок.


Численні гості, серед них були представники ГО «Африканська рада в Україні»: віце-президент ГО «Африканська рада в Україні» Діалло Ісса Садіо та Юрій Камала, висловили своє захоплення цікавою та змістовною виставкою, яка відобразила багатогранну творчість художника. 






Співробітниця бібліотеки Мофа Лариса Андріївна підготувала докладну розповідь про африканську культуру, а саме – традиційні маски. Художник розповів про витоки своєї творчості, численну колекцію екслібрисів. (Екслібрис- книжковий знак, що наклеюється власниками бібліотек на книгу, переважно на внутрішню сторону палітурки). Він є також автором серії портретів письменників світового значення, останні видання, проілюстровані художником були подаровані бібліотеці.



У бібліотеці ім.М.В.Гоголя відбувся літературний-музичний вечір, присвячений Всесвітньому дню поезії «Поезіє, ти - сила чарівна, що музикою слово надихає».
Завідувачка бібліотеки Елеонора Свердлова розповіла про види, жанри та музи поезії, представила книжкову виставку за цією темою.

Цей день ознаменувався також відкриттям музичної студії «Труфанів острів», про історію існування якої розповіла її засновниця Інна Труфанова – відома поетеса, композитор та виконавець авторських пісень. Громадськість, серед якої були численні поети, барди, журналісти, радо вітала цю подію.
На вечорі прозвучали вірші та пісні відомих авторів Володимира Семенова, Аркадія Голубицького, Олександра Різника, Наталі Савіної, Євгенії Зенюк, Тетяно Доміловської, Віктора Глущенка та інших.
Присутні на вечорі поет, журналіст, ведучий програми радіоканалу «Промінь» Станіслав Шевченко та історик, археолог,поет Сергій Скорий і член НСПУ Віктор Глущенко подарували бібліотеці свої книги.
Подібні заходи формують культурний простір нашої столиці.