Бібліотека є однією із найстаріших у Києві. Основний напрямок діяльності - краєзнавство. Бібліотека веде велику пошукову роботу, вивчає маловідомі сторінки життя і творчості М.В. Гоголя. Тут ви знайдете цікаві матеріали про вулиці та місцевості Києва і Голосіївського району,про відомих людей, які жили у Києві. Має унікальні книжкові видання ХІХ- ХХ ст. До послуг користувачів тематичні інформаційні ресурси з актуальних питань, літературно-мистецькі зустрічі,вечори тощо.
середа, 29 січня 2025 р.
29 січня - День пам’яті Героїв Крут
29 січня минає 107-ма річниця бою під Крутами. Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів, військових у нерівних умовах бою протистояли ворогу. Вони були різного походження: діти селян, робітників, священиків; військові, студенти, гімназисти. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього захисту. Завдяки сміливості та мужності їм вдалося завдати більшовикам втрат та затримати їхній наступ. Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. Подвиг під Крутами — приклад для багатьох наступних поколінь. Так, під час повномасштабного вторгнення росії молоді люди стали одними з перших, хто взяв до рук зброю, щоб захистити майбутнє рідної країни. Вони вступали до лав ЗСУ, часто не маючи бойового досвіду. На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами. Запеклі бої тривали і в Мощуні, Ірпені, Макарові, де відважні українці, як і 105 років тому, протистояли і продовжують давати відсіч підступному ворогу скрізь, де ступила його нога. Молодь була і залишається однією з рушійних сил, що наближають перемогу України. Як на фронті, так і в тилу. Цінуємо подвиг кожного. Вшановуємо пам’ять героїв, загиблих під Крутами. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо наших захисників, хто сьогодні боронить Українську державу.
вівторок, 28 січня 2025 р.
29 січня - 95 років від дня народження Всеволода Нестайки
29 січня виповнюється 95 років від дня народження Всеволода Нестайки - українського письменника, який вважається класиком сучасної дитячої літератури.
Всеволод Нестайко активно писав понад 50 років і за цей час він видав більше 40 книжок. «Тореадори з Васюківки» — найпопулярніша книга автора, яка принесла йому найбільше визнання за мотивами цієї історію був знятий однойменний фільм, який переміг на багатьох міжнародних конкурсах й отримав нагороди. Також великою популярністю користуються такі книги, як: «Космонавти з нашого будинку», «Неймовірні детективи», цикл книг «Дивовижні пригоди в лісовій школі», «Таємничий голос за спиною» та багато інших. Автор отримав багато літературних премій. Твори Всеволода Нестайка перекладені більш ніж 20 мовами світу.
В абонементному відділі бібліотеки експонується перша в цьому році виставка – портрет «Я пишаюся що не вийшов із дитинства, що зберіг дитячу душу» із серії «Скарби книжкової шафки». Книги письменника користуються незмінним попитом серед наших молодших читачів.
Поетична зустріч «У колі друзів»
28 січня відбулася поетична зустріч "У колі друзів". Учасниками заходу були: Тетяна Коноваленко - поетеса, сатирик, лауреатка Всеукраїнських премій та членкиня Київського обʼєднання гумористів і сатириків НСПУ. Сергій Черепанов - письменник, поет, драматург, актор, продюсер, громадський діяч, В’ячеслав Верховський - переселенець з Донецька, письменник, журналіст, громадський діяч та письменниця Наталія Савіна.
Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері. Наша бібліотека – це простір для тих, хто любить мріяти, прагне писати свої нові поетичні чи прозові твори, для всіх, хто небайдужий до художнього слова.
понеділок, 27 січня 2025 р.
Відкриття фотовиставки сучасної української фотографії «Любов проти війни»
27 січня 2025 року в арт - просторі нашої бібліотеки під егідою Національної спілки фотохудожників України та «Kievphotos-Hall 2012» відбулося відкриття підсумкової фотовиставки сучасної української фотографії «Любов проти війни». А також нагороджували відзначених авторів медалями та дипломами. На виставці експонується 38 робіт. Учасники фотопроєкту українські фотографи презентували концептуальні, яскраві та креативні роботи.
На захід завітала Світлана Головчук – поетеса, народна майстриня, волонтерка, яка презентувала показ своєї авторської колекції прикрас для жінок. Куратор фотопроєкту Валерій Лещинський.
Виставка буде експонуватися до 24 лютого. Запрошуємо до перегляду.
27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, день пам’яті про найтяжчий гріх і злочин проти людяності. Цей день є нагадуванням про те, як один народ убивав інший народ. Голокост залишив рубець на серці людства, нова рана кровоточить і сьогодні. В Україні — війна, яка триває 11-ий рік. Жорстокі масові вбивства російськими нелюдами українців, катування і переслідування людей за їхнє прагнення свободи та самовизначення, руйнування інфраструктури країни, атомний шантаж світу – ці та інші злочини проти людяності будуть засуджені поколіннями й обов’язково підлягатимуть правовій оцінці. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпеку і наслідки їхніх дій, а для міжнародної спільноти – ще одна нагода усвідомити поняття колективної безпеки в сучасному світі, бо якщо в будь-якій його частині розпочинаються агресія й терор – загроза насправді існує для всіх.
Немає таких слів, щоб висловити пекучий біль та горе, згадуючи страшні події та усвідомлюючи масштаби трагедії. Схилімо голови та вшануймо світлу пам’ять невинно вбитих.
До цього дня з 24 січня по 2 лютого в читальній залі бібліотеки розгорнуто виставку - память "Це Голокост-всього одне лиш слово, та його сенс пекучий болі жар". Запрошуємо до перегляду.
субота, 25 січня 2025 р.
Жіночий клуб «Нитка єднання»
Наша бібліотека вже давно стала осередком культурного життя міста. Тут діють клуби, гуртки, проходять концерти та презентації нових книг, відбуваються перегляди фільмів та шахово-шашкові турніри.
І ось тепер на базі бібліотеки розпочав свою роботу новий жіночий клуб «Нитка єднання». Керівником клубу є Наталія Гуцул. Ці люди обʼєднані зараз найважливішим - волонтерською допомогою фронту. Завдяки їхнім умілим ручкам наші захисники отримують шкарпетки, пледи, піддупники. А також до майстринь завітала чудова українська письменниця Ірина Агапеєва, яка презентувала свою книгу «Островʼянка».
Друзі, долучайтесь до цієї благородної справи. Разом до перемоги!
пʼятниця, 24 січня 2025 р.
Літературно-мистецький вечір «Що у Всесвіті твоїм?»
24 січня відбулася творча зустріч поетичного кола «Що у Всесвіті твоїм?», модератор заходу Міла Сонячна.
Вже стають прекрасною традицією такі зібрання в нашій бібліотеці. Творче коло обʼєднало людей, які пишуть і люблять українські вірші, музику, пісню, адже поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва.
Щира подяка за подаровані книги: Наталії Грегуль, Тетяні Лавинюковій, Ярославу Карпецю та Вадиму Жалюку.
Підписатися на:
Дописи (Atom)