середа, 27 листопада 2024 р.

Майстер - клас з пластилінографії


27 листопада в нашій бібліотеці відбувся майстер - клас з пластилінографії. До нас завітали учні 2-В класу київської школи N°130. Діти із задоволенням ліпили соняшник - один із символів України. Творчому натхненню та креативу не було меж. Адже ліплення для дітей – це чудовий спосіб зняти стрес, покращити настрій та підвищити самооцінку.
Щиро дякуємо письменниці, поетесі, старшому науковому співробітнику Музею Максима Рильського Наталії Веселицькій за проведення майстер-класу. Дітвора отримала море позитивних емоцій і нових знань.


вівторок, 26 листопада 2024 р.

Творча зустріч з письменником Ярославом Карпцем

26 листопада відбулася творча зустріч з Ярославом Карпцем - письменником, журналістом, літературним критиком та волонтером.
Пан Ярослав презентував свою нову книгу
«Феєрія духу». Літературний твір написаний на основі щоденників Павла Тичини. Письменник зазначав, що писав цю книгу впродовж трьох років. Ії окрасою стали ілюстрації створені студентами — дизайнерами. Ескізи цих робіт були представлені на заході. 

На презентації пан Ярослав читав уривки з книжки «Феєрія духу», а також відповідав на численні запитання присутніх в залі.



понеділок, 25 листопада 2024 р.

Відкриття благодійної виставки художньої фотографії «Територія свободи. Артефакти»

25 листопада в Арт - просторі нашої бібліотеки відбулося відкриття благодійної виставки української художньої фотографії «Територія свободи. Артефакти». Фотопроєкт присвячений Дню Гідності та Свободи.
На виставці експонується 38 робіт. Це жанрові, репортажні і портретні фотографії, які об’ємно та емоційно передають життя країни на зламі епох. Драматичні і щасливі сторінки сучасної історії України очима фотографів. Гостями заходу були поети з Вінниці - Анастасія Дворницька та Леонід Борозенцев. Дуже приємно, що ці талановиті люди працюють в бібліотечній системі.
Виставка буде експонуватися до 25 грудня. Запрошуємо до перегляду. Куратор проєкту Валерій Лещинський.

Прямий ефір на сторінці бібліотеки М. Гоголя у мережі Фейсбук
https://www.facebook.com/profile.php?id=100079793271785



Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня в Україні триває міжнародна акція «16 днів проти насильства». Ця щорічна міжнародна кампанія починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. З 1991 року акцію «16 днів проти насильства» підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір вільний від насильства.
З 17 листопада читальній залі бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Гендерне насильство: проблеми, попередження». Метою виставки є привернення уваги користувачів бібліотеки до проблем насилля у суспільстві, адже найвищою цінністю будь-якої держави є людина – її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека.


неділя, 24 листопада 2024 р.

День пам’яті жертв Голодомору

День пам’яті жертв голодоморів відзначається в Україні щорічно у четверту суботу листопада з метою вшанування на належному рівні жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Цього року пам’ять загиблих від штучного голоду Україна вшановуватиме 28 листопада.
Голодомори, що прокотилися трьома потужними хвилями Україною, забрали мільйони життів українців, стали масштабною національною трагедією.
За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей – дорослих, старих, дітей. Спланований геноцид знищував цілі села, які помирали в страшних муках. Ціною неймовірних зусиль українській нації вдалося пережити ці трагедії, але пам’ять про них, особливо про Голодомор 1932-1933 років, залишається у кожній українській родині. Обов’язок кожного з нас пам’ятати та вшановувати загиблих. В цей день у містах України проходять пам’ятні й скорботні заходи, церемонії біля знакових місць і меморіальних комплексів, проводять виставки, конференції, презентації, ЗМІ розповідають про історію дня. 

До цієї дати в нашій бібліотеці розгорнуто виставку - реквієм "Ми звинувачуємо Голодомор 1932 - 1933 років" 

О 16 годині оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам або запалюють їх у своєму вікні.


середа, 20 листопада 2024 р.

21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
До цього  дня з 16 по 25 листопада в читальній залі нашої бібліотеки розгорнута книжкова виставка - інсталяція
«Від слави козаків до воїнів Майдану». Запрошуємо до перегляду.


вівторок, 19 листопада 2024 р.

Перегляд авторського художнього повнометражного фільму «Україна - храм мого серця»


19 листопада відбувся перегляд авторського художнього повнометражного фільму кінорежисерок Юлії Сак і Ольги Тичини - Яновської «Україна - храм мого серця».
Кохання головних героїв - тема, яка піднімається у фільмі. І це допомогло їм вистояти, не втратити надію на краще майбутнє та віру в перемогу. Кінофільм нікого не залишив байдужим. А після перегляду всі присутні змогли поспілкуватися з акторами, поділитися своїми враженнями та зробити фото на згадку навіть при відключенні світла. 

Дякуємо всім, хто провів цей час з нами.

Немає світла, але є музика, яка зігріває наші серця!
Виконує кобзар - лірник Олександр Гончаренко