Бібліотека є однією із найстаріших у Києві. Основний напрямок діяльності - краєзнавство. Бібліотека веде велику пошукову роботу, вивчає маловідомі сторінки життя і творчості М.В. Гоголя. Тут ви знайдете цікаві матеріали про вулиці та місцевості Києва і Голосіївського району,про відомих людей, які жили у Києві. Має унікальні книжкові видання ХІХ- ХХ ст. До послуг користувачів тематичні інформаційні ресурси з актуальних питань, літературно-мистецькі зустрічі,вечори тощо.
неділя, 31 березня 2024 р.
Засідання клубу «Киянин»
Сьогодні, 1 квітня, виповнюється 215 років від дня народження видатного письменника, етнографа, публіциста, збирача фольклору Миколи Гоголя.
пʼятниця, 29 березня 2024 р.
Онлайн-виставка «Козацьке коріння Миколи Гоголя»
1 квітня українському письменнику Миколі Васильовичу Гоголю 215 років.
Микола Васильович Гоголь залишив у спадок прийдешнім поколінням оповитий повір’ями та легендами поетичний образ України. Він розкриває у своїх творах: українські звичаї і традиції, козацтво, фольклор. Микола Гоголь у своїх ранніх повістях створив цілу енциклопедію українського життя. Зобразив побут і дух українського села, наші прадавні вірування, життєдайну суміш реалістичного й фантастичного.
Друзі! Пропонуємо вашій увазі онлайн-виставку «Козацьке коріння Миколи Гоголя», присвячену 215 річниці від дня народження.
Перегляд документального фільму, присвячений 100 - річчю від дня народження Сергія Параджанова
За рішенням ЮНЕСКО, 2024 проголошено роком Сергія Параджанова, 100-річчя з дня народження якого відзначалося 9 січня.
За участі керівника ГО «Вірменське товариство культурних звʼязків «АОКС-Україна» Олени Оганесян 29 березня в нашій бібліотеці відбувся перегляд документального фільму, присвячений 100 - річчю від дня народження Сергія Параджанова - кінорежисера, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії та сценариста.
Щиро дякуємо пані Олені Оганесян за подаровані книги та подяку, яку отримав наш колектив від Українського товариства охорони памʼяток історії та культури.
середа, 27 березня 2024 р.
21 березня - Міжнародний день театру
Сьогодні, 21 березня, у Міжнародний день театру наша бібліотека щиро вітає всіх акторів та працівників театру.
День театру – це свято не просто мистецтва, це свято духу, стійкості та непереможної віри. Бажаємо вам натхнення, втілення творчих задумів, здоров’я і миру.
В читальній залі нашої бібліотеки експонується книжкова виставка «Усе життя-театр». Запрошуємо до перегляду.
вівторок, 26 березня 2024 р.
Анджей Сапковський "Сезон гроз"
Друзі! В бібліотеці нова книга!"Сезон гроз" - це восьма книга в серії "Відьмак" польського письменника-фантаста Анджея Сапковського. Книга написана майже через 15 років після закінчення основної саги, її дія відбувається в тому ж часовому проміжку, що й дія оповідань зі збірки "Останнє бажання". І знову Анджей Сапковський з тільки йому притаманною іронією і майстерністю, створює фантастичне королівство Герат з похмурими чародійськими таємницями, магією, придворними інтригами та карколомними пригодами Геральта з Рівії - мисливця за монстрами за наймом. Віртуозне переплетення сюжетних ліній, майстерно виписані характери основних персонажів і неочікуваний фінал.
четвер, 21 березня 2024 р.
21 березня – Всесвітній день поезії
21 березня – Всесвітній день поезії – свято, яке відзначають щороку в день весняного рівнодення ще з 1999 р.
Поезія – важливий елемент в духовному збагаченні людини, вона хвилює, дає насолоду, бентежить, плекає високі почуття, згуртовує націю, об’єднює людство. А особливо – українська поезія!
Говори українською – це тобі личить!Говори, хай не сплять українські слова.Діставай із джерел світової криниці,Найцінніші скарби, адже мова жива!Б. ЦапарДо цього свята в читальній залі нашої бібліотеки розгорнута книжкова виставка "Поезіє - ти сила чарівна, що музикою слово надихає". Запрошуємо до перегляду.
Перегляд художнього фільму «Провидець»
В нашій бібліотеці розпочався цикл заходів присвячених 215 - річниці від дня народження Миколи Гоголя, яка відзначається 1 квітня.
21березня відбувся перегляд художнього повнометражного фільму «Провидець», присвячений Миколі Гоголю.
Автор сценарію: Ольга Тичина–Яновська. Режисери: Юлія Сак, Ольга Тичина–Яновська.
В головних ролях - заслужена артистка естрадного мистецтва України, режисерка, актриса Юлія Сак, та актор, співак, поет Віктор Коньяков. В фільмі показані останні роки життя Гоголя, його остання любов, спогади бачення та передбачення далекого майбутнього наступним поколінням. Також у фільмі частково екранізовані твори Миколи Гоголя, а саме «Ніч на Івана Купала», «Загублена грамота». «Майська ніч», «Страшна помства». Після перегляду стрічки люди мали можливість поспілкуватися з акторами, поділитися власними враженнями від побаченого, задати питання які цікавлять та зробити фото з творцями стрічки.
середа, 20 березня 2024 р.
16 - 24 березня Національний тиждень читання поезії
З 16 до 24 березня в Україні триває Національний тиждень читання поезії.
20 березня рамках Національного тижня читання поезії в нашій бібліотеці учні Київської школи№135 презентували літературно - науковий проєкт "Київський всесвіт з вікон будинку РОЛІТ".
Серед учасників виступу Олексій Брідня, учень 10- А класу, правнук видатного мовознавця, академіка Л.Булаховського, розповідає про родину, про історію будинку вчених по вул.М.Коцюбинського, 9, що знаходиться поруч з будівлею школи 135. Ковальов Єгор, учень 7-А класу, розповідає про архітектуру будинку РОЛІТ. Діти також читали вірші М. Рильського та співали українські пісні.
Щира подяка вчителям та талановитим учням школи №135, які надихають та наповнюють гордістю за нашу Україну!
Підписатися на:
Дописи (Atom)