середа, 18 грудня 2024 р.

65 років з дня народження Марії Матіос

19 грудня виповнюється 65 років Марії Василівні Матіос - українській письменниці та політичній діячці, переможниці численних літературних премій. Книги письменниці користуються незмінним попитом серед наших читачів.
Друзі! Вашій увазі пропонуємо онлайн перегляд виставки
"Гранд – дама української літератури".



Подяка бібліотеці

Отримали подяку від військових капеланів м. Києва. 

Дякуємо за співпрацю.
Перемогу наближаємо разом!


середа, 11 грудня 2024 р.

Віртуальна подорож вулицями давнього та сучасного Києва з Єгором Ковальовим

11 грудня в нашій бібліотеці відбулася літературно-краєзнавча авторська програма учня 8-А класу Єгора Ковальова, присвячена дослідженню історії та архітектури вулиць та будівель історичного центру столиці. Юний дослідник передав особисте захоплення історією Стародавнього Києва, архітектурою ХІХ – початку та середини ХХ століть, а також сучасною архітектурою. Літературною частиною програми стала натхненна декламація поетичних творів учнями 7-9 класів.
Учасники зустрічі мали нагоду послухати виступ та поспілкуватися з видатним краєзнавцем, дослідником історії Києва – Михайлом Борисовичем Кальницьким.
Яскравим фрагментом зустрічі було спілкування з кандидатом педагогічних наук, доцентом педагогічного університету імені М.П.Драгоманова - Мельник Анжелою Олегівною.

Прямий ефір на сторінці бібліотеки М. Гоголя у мережі Фейсбук
https://www.facebook.com/profile.php?id=100079793271785



вівторок, 10 грудня 2024 р.

10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.
До цього дня з 8 по 15 грудня в читальній залі бібліотеки розгорнуто виставку законодавчих матеріалів «Правові орієнтири». Запрошуємо до перегляду.


понеділок, 9 грудня 2024 р.

Джанелл Браун «Звабливі речі»

Друзі! В бібліотеці нова книга!
Читачам, які цікавляться трилерами з сюжетами про витончені афери, у нас подарунок - роман американської письменниці Джанелл Браун «Звабливі речі».
Дві головні героїні роману належать до різних світів, але обидві прагнуть любові, самоствердження, відчуття потрібності у цьому світі. Енергійна і талановита Ніна Росс бакалавр з історії мистецтв і знавець антикваріату. Але свої знання вона використовує для того щоб позбавляти багатіїв їхніх статків. Хвороба матері спонукає її братися за все більш ризиковані афери. Ванесса Ліблінг - спадкоємиця багатого роду, успішна інфлюенсерка й модель, яка веде розкішне, безтурботне життя... або лише вдає, що у неї все так райдужно.
Книга поділена на розділи від імені Ніни і Ванесси: авторка поєднує розповідь про минуле жінок з подіями, які відбуваються в теперішньому часі. Останні вона показує з точки зору спочатку однієї, а потім іншої жінки. Завдяки цьому читачі можуть побачити одні і ті ж самі сцени очима протилежних персонажів. Шляхи Ніни та Ванесси врешті решт перетинаються в маєтку на березі озера Тахо. Дві яскраві, непересічні жінки намагаються вижити у грі, побудованій на обмані та руйнуванні. Яким же буде її фінал?



субота, 7 грудня 2024 р.

7 грудня - День української хустки

7 грудня - День української хустки.
3 давніх - давен хустка для українців була символом жіночності, вірності, кохання, а також оберегом. Хустка життя - так називають її у народі, бо вона є нетлінною пам’яттю про наших мам, бабусь, прабабусь — берегинь українського роду.
До цього дня в нашій бібліотеці розгорнута виставка – інсталяція
«Відроджуємо, шануємо, популяризуємо». Запрошуємо до перегляду.



пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

6 грудня - День Святого Миколая

Новорічні свята наближаються й першим їх вісником є Свято Святого Миколая, яке припадає на 6 грудня. Вважається, що діткам, які гарно поводили себе протягом року, він кладе під подушку подарунки та солодощі, а хто не чемний – різочку.
У ніч з 5 на 6 грудня Cвятий Миколай у супроводі ангелів ходить від хати до хати і дарує дітям, а також дорослим подарунки: цукерки, шоколад, яблука, а також одяг, взуття, книжки, маленьким — іграшки. Ввечері перед Миколаєм бабуся або мати розповідає дітям про Святого Миколая, його добрі вчинки, щедре серце, милосердя, про те, що він ніколи не забував чемних, працьовитих дітей і приносив їм подарунки.
На передодні свята в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Перша зіронька горить – Миколай до нас спішить».


четвер, 5 грудня 2024 р.

6 грудня – День Збройних сил України

Сьогодні, 6 грудня, наша країна відзначає важливе державне свято – День Збройних сил України – свято справжньої мужності, героїзму і відваги. На ЗСУ, як відомо, покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Тому у цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати рідну землю. Захист Батьківщини – святий обов’язок кожної людини. І кожен із нас, і всі ми разом – єдині у прагненні захистити рідну Україну та забезпечити мирне життя свого народу. Ми є непереможною та незламною силою великої Держави.
До цього дня в нашій бібліотеці розгорнута книжкова виставка «За нашу рідну Україну, Що зберегли на всі віки, Низький уклін і тричі «Слава» Українські захисники». 
Виставка буде діяти до 12 грудня.



5 грудня - Міжнародний день волонтера

Сьогодні, 5 грудня, в Україні відзначається Міжнародний день волонтера! Нам дуже приємно, що наша бібліотека причетна до цього свята. В цей день, ми змогли передати військовим енергетичні батончики, консерви, одяг, які будуть відправлені на Покровський напрямок. Щасливі, що робимо такі внески в загальну справу.
Дякуємо за найсмачніші енергетичні батончики Інні Швець. Разом ми сила!



середа, 4 грудня 2024 р.

Звіт про роботу бібліотеки

Ось і добігає кінця 2024 рік. Він був складним для всієї країни та для кожного українця окремо. Але попри всі обмеження воєнного часу, маємо не втрачати віру в світле майбутнє. Наше життя продовжується не зважаючи на сирени і тривоги. Нині ми всі працюємо задля перемоги кожний з нас тримає оборону на своєму місці, на своєму фронті. І ми звітуємо про нашу бібліотечну роботу.



вівторок, 3 грудня 2024 р.

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.
Головне – найбільше, чого потребують такі люди – це наша увага та розуміння. Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислюватись над непростою долею людей з вадами здоров`я і не тільки.
До цього дня в нашій бібліотеці розгорнута книжкова виставка «З вірою у любов та милосердя». Запрошуємо до перегляду.



Елізабет Гілберт «Природа всіх речей»

Друзі! В бібліотеці нова книга!
І це «Природа всіх речей» — бестселер Елізабет Гілберт, що занурює читача в атмосферу XVIII-ХХ століття - час, коли наука вимагала революційних ідей і творилася не у лабораторіях, а в наукових експедиціях і авантюрних мандрівках.
Це роман - епопея про життя Алми Віттекер, талановитої жінки, яка в багатьох речах випередила свій час і присвятила себе вивченню ботаніки. «Природа всіх речей» - це не просто історія про подорожі, наукові досягнення, а про те, як ми всі шукаємо відповіді на свої питання через призму пристрастей та мрій. В цій книзі письменниця створила неперевершену картину епохи і чудово комбінувала в ній і романтику і науку і глибоко розкрила внутрішній світ своїх героїв.
«Природа всіх речей» для тих, хто цікавиться історією науки, біографіями визначних жінок-дослідниць та історичною прозою. Незважаючи на великий обʼєм, книга читається легко і захоплює з перших сторінок.



середа, 27 листопада 2024 р.

Майстер - клас з пластилінографії


27 листопада в нашій бібліотеці відбувся майстер - клас з пластилінографії. До нас завітали учні 2-В класу київської школи N°130. Діти із задоволенням ліпили соняшник - один із символів України. Творчому натхненню та креативу не було меж. Адже ліплення для дітей – це чудовий спосіб зняти стрес, покращити настрій та підвищити самооцінку.
Щиро дякуємо письменниці, поетесі, старшому науковому співробітнику Музею Максима Рильського Наталії Веселицькій за проведення майстер-класу. Дітвора отримала море позитивних емоцій і нових знань.