четвер, 30 березня 2023 р.

1 квітня виповнюється 214 років з дня народження Миколи Гоголя

1 квітня виповнюється 214 років з дня народження українського письменника, етнографа, збирача фольклору Миколи Васильовича Гоголя. Наша бібліотека носить його ім’я вже 109 років.
Вашій увазі пропонуємо презентцію
«Містичний Гоголь».




До дня народження Миколи Гоголя вірші декламують Андрій Шадюк і Юрій Баланчук, читачі нашої бібліотеки.  

вівторок, 28 березня 2023 р.

Навчання комп’ютерної грамотності

27 березня в Інтернет-центрі нашої бібліотеки розпочались навчання комп’ютерної грамотності для членів Громадської організації «Об’єднання інвалідів «Джерело натхнення».


 

Засідання клубу "Киянин"

26 березня відбулося засідання клубу «Киянин» присвячене Міжнародному дню театру, який відзначається щорічно 27 березня. Віртуально подорожували київськими театрами, які пішли в історію, але назавжди залишились в пам’яті Києва та киян. Щиро дякуємо за цікаву інформацію керівнику клубу, екскурсоводу Ользі Шамрай і всім присутнім за чудову атмосферу. 

Також провели благодійну акцію і всі зібрані кошти будуть витрачені на лікування і утримання тварин в притулках. Дякуємо за допомогу, доброту і теплоту ваших сердець.

\


четвер, 23 березня 2023 р.

Засідання клубу "Ностальгія"

22 березня в нашій бібліотеці Конгрес ділових жінок України разом з клубом «Ностальгія» провели зустріч-спогад і присвятили 88 річниці від дня народження Валентини Семенівни Шевченко, яка з 1984 по 1990 рр. обіймала найвищу посаду в державі - голови Президії Верховної Ради України. Також провели благодійну акцію для поранених бійців, які знаходяться у Київському військовому шпиталі. Всі кошти будуть витрачені на речі першої необхідності. Дякуємо за допомогу, доброту і теплоту ваших сердець.

 


21 березня — Всесвітній день людини з синдромом Дауна

Дата проведення Міжнародного дня людини з синдромом Дауна – 21-й день третього місяця – обрана не випадково і символізує трисомію 21-ї хромосоми, яка зумовлює синдром Дауна. Пацієнти з синдромом Дауна навчаються і, за умови застосування відповідних методик, можуть певною мірою розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, а й читати, рахувати та писати, іноді їм доступні і спеціальні знання. Людям з синдромом Дауна притаманна відкритість, життєрадісність та добродушність. Вони можуть бути обдаровані художніми, музичними, артистичними, спортивними талантами. Відзначається, що чим більше такі діти спілкуються з однолітками, чого вони найчастіше щиро прагнуть, тим менш помітним стає відставання їх у психічному та фізичному розвитку. Щоб подолати стереотипи у сприйнятті «сонячних людей» (саме так називають осіб із синдромом Дауна), потрібно більше про них говорити, показуючи різні сторони їхнього життя. Лише за такої умови така людина перестане бути незвичайним явищем, ставши повноцінним членом суспільства.
Ці діти потребують нашої допомоги, любові, розуміння та взаємної поваги.
Наша бібліотека приєдналась до акції «LOTS OF SOCKS» і організувала книжкову виставку, яка буде експонуватись по 29 березня
.


вівторок, 21 березня 2023 р.

Творчий вечір поетеси Лідії Бушевої

21 березня Всесвітній день поезії.
До цього дня в нашій бібліотеці відбувся творчий вечір Лідії Бушевої талановитої поетеси, художниці, членкині Громадської організації «Об’єднання інвалідів «Джерело натхнення». Увесь захід був сповнений ліризмом, щирістю та теплом. Також відкрилась виставка художніх робіт Лідії, яка буде експонуватись до 11 квітня.


 


четвер, 16 березня 2023 р.

Місце зустрічі - бібліотека!

 Друзі! Нагадуємо, що в нашій бібліотеці ви маєте змогу безкоштовно скористатися стаціонарними ПК, які підключені до мережі Інтернет, а також є доступ до Wi-Fi.




27 березня Міжнародний день театру

27 березня Міжнародний день театру. Це професійне свято, яке відзначають всі працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. Вперше про театр згадується в джерелах, що датовані 497 роком до н.е. В них говориться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу. Перша будівля театру з’явилась у Римі в 55 році д о н.е., там виконували вірші та невеликі п’єси, переспіви легенд та міфів. Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського. В Україні з нагоди Міжнародного дня театру проводяться театральні фестивалі, артисти отримують нагороди та державні звання, а глядачі йдуть на прем’єри вистав.
В бібліотеці ім. М. Гоголя до цього дня з 23 по 30 березня розгорнуто книжкову виставку – інсталяцію "Усе життя театр"
.



160 років від дня народження Володимира Вернадського

12 березня виповнюється 160 років від дня народження Володимира Вернадського - видатного українського вченого, який зробив значний внесок у розвиток науки і культури України та світу. Український філософ, природознавець, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму. Один із засновників Української Академії наук та її перший президент, засновник першої наукової бібліотеки в Україні. Вернадський присвятив життя вивченню найскладніших питань природи та її законів, він створив власну наукову школу, яку нині вважають однією з найвидатніших у світі. Інтерес до його творчості не згасає й досі, як в Україні, так і за її межами. Його внесок у науку відзначений численними преміями та обранням дійсним членом ряду світових академій наук і наукових товариств. Вернадському випала честь стати одним із творців і першим президентом Української академії наук. Його імʼя носить Національна бібліотека України.

До цієї дати в читальній залі бібліотеки експонується книжкова виставка "Особистість планетарного маштабу"