Бібліотека є однією із найстаріших у Києві. Основний напрямок діяльності - краєзнавство. Бібліотека веде велику пошукову роботу, вивчає маловідомі сторінки життя і творчості М.В. Гоголя. Тут ви знайдете цікаві матеріали про вулиці та місцевості Києва і Голосіївського району,про відомих людей, які жили у Києві. Має унікальні книжкові видання ХІХ- ХХ ст. До послуг користувачів тематичні інформаційні ресурси з актуальних питань, літературно-мистецькі зустрічі,вечори тощо.
понеділок, 30 травня 2022 р.
пʼятниця, 27 травня 2022 р.
Цикл книжкових виставок «І став мені Київ колискою долі»
Щороку День Києва відзначається в останню неділю травня. Столиці в цьому році виповнюється 1540 років. Вперше святкування Дня Києва було в 1982 році. Тоді його присвятили знаковому 1500 – літньому ювілею міста. Ідею свята запропонував тодішній міський голова Валерій Згурський. А з 1987 року День Києва став офіційним святом. Відзначати його стали за ініціативою журналіста Вячеслава Лукашука.
З нагоди свята в читальній залі представдено цикл книжкових виставок «І став мені Київ колискою долі». Запрошуємо до перегдяду. Виставки будуть експонуватися до 2 червня.
вівторок, 24 травня 2022 р.
Виставка - інсталяція «Нев‘янучі барви української вишивки».
Дорогі друзі, вітаємо вас із Всесвітнім днем вишиванки!Це міжнародне свято, яке покликане зберігати споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка - оберіг українського народу, символ здоров’я, краси та щасливої долі.
З нагоди свята в читальній залі експонується виставка - інсталяція «Нев‘янучі барви української вишивки».
Запрошуємо до перегляду.
Разом ми йдемо до Перемоги!
пʼятниця, 20 травня 2022 р.
Книжкова виставка «Біль душі народу»
18 травня 1944 року радянська влада розпочала масову депортацію корінного населення Кримського півострова на території Центральної Азії. Такі злочинні дії керівництво СРСР здійснювало за нібито «масові зради та колабораціонізм» під час окупації фашистськими військами. За час депортації та через декілька місяців після неї, загинуло від голоду, виснаження і хвороб понад 110 тисяч кримських татар. Загалом з травня по червень з Криму депортували 200 тисяч осіб. На жаль ті, хто зміг повернутися на рідну землю, знову змушені покидати рідні домівки у зв’язку із окупацією Кримського півострова росією у 2014 році. Пам’ятаємо жертв трагедії та віддаємо шану усім, хто постраждав від дій тоталітарної влади.
До роковин департації кримських татар в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Біль душі народу».
Запрошуємо до перегляду.
середа, 18 травня 2022 р.
Виставка-реквієм "Забуттю не підлягає"
Щороку у третю неділю травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. День пам’яті встановлено указом президента від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій та привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України. До цього дня в читальній залі бібліотеки розгорнуто виставку-реквієм "Забуттю не підлягає". Запрошуємо до перегляду.
Презентація книги «Позахмар‘я»
Щойно з друку!
14 травня в бібліотеці презентувала свою книгу «Позахмар‘я» письменниця Олена Татьянченко. Поетична збірка написана і видана під час війни. Вона присвячена Україні, рідній землі, героічному народу, який бореться з російськими загарбниками.
Разом день за днем ми йдемо до Перемоги!
Підписатися на:
Дописи (Atom)