понеділок, 21 лютого 2022 р.

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови

Велична, щедра і прекрасна мова,

Прозора й чиста, як гірська вода.
То України мова барвінкова,
Така багата й вічно молода.
Вона, як ніжна пісня колискова,
Заходить в серце й душу з ранніх літ,
Ця мова, наче пташка світанкова,
Що гордо лине в свій стрімкий політ.

Юлія Косинська


В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. Саме мова – це характер народу, його пам’ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. До Міжнародного дня рідної мови з 18 по 25 лютого в читальній залі бібліотеки експонується літературна виставка-галерея «Мова – це серце народу»



пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

Виставка – пам'ять «Герої не вмирають, і не буде їх славі кінця»

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. 
У 2022 році Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні - музеєм Революції Гідності встановлено вшановувати пам’ять про подвиг Небесної Сотні під гаслом «Вдячні за свободу» 
До цієї дати з 17 по 24 лютого в читальній залі бібліотеки розгорнуто виставку – пам'ять «Герої не вмирають, і не буде їх славі кінця».


 


 


середа, 16 лютого 2022 р.

Заняття Школи юних ерудитів

 15 лютого відбулося чергове заняття Школи юних ерудитів на якому маленькі розумники опановували методику складання кубика Рубика. Викладач Євген Масний.




14 лютого Міжнародний день дарування книг

14 лютого відзначають Міжнародний день дарування книг. Це свято започатковано американкою Еммі Бродмур в 2012 році і тепер воно святкується в багатьох країнах світу. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. 

В нашій бібліотеці також пройшла акція «Від серця до серця». Читачі, які завітали в бібліотеку цього дня отримали в подарунок книжку-сюрприз в святковій обгортці і з яскравим сердечком.



Презентація книжкової виставки "Любові не буває забагато"

До Дня Святого Валентина, що традиційно відзначається в світі 14 лютого, в читальній залі бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки "Любові не буває забагато". На стенді можна знайти любовну лірику, історії жінок, що стали музами письменників та поетів і, звичайно книги про кохання, без якого не може жити жодна людина.
Виставка буде експонуватися до 17 лютого. Запрошуємо до перегляду. 



Вітаємо з Днем святого Валентина!
Пропонуємо вашій увазі романтичний коктейль із літературних новинок від Українського інституту книги в нашій бібліотеці!



вівторок, 15 лютого 2022 р.

Відкриття та презентація фотовиставки «Відвертий діалог»

11 лютого 2022 року в читальній залі бібліотеки під егідою Національної спілки фотохудожників України та Art-об'єднання «Kyivphotos-Нall 2012» відбулося відкриття найромантичнішої фотовиставки «Відвертий діалог», присвяченої Дню всіх закоханих. Свої роботи презентували автори проєкту - Валерія Саховська і Олексій Конченко. Два автори, два погляди, два підходи, голос кожного з них звучить по-своєму. Куратор експозиції Валерій Лещинський. 
Виставка буде експонуватися до 3 березня. Запрошуємо до пепегляду. 


 

вівторок, 8 лютого 2022 р.

Перегляд документних матеріалів «Терещенко з Терещенківської»

8 лютого виповнюється 190 років від дня ародження Федора Терещенка – українського підприємця, мецената, колекціонера, почесного громадянина міста Києва. В Києві фінансував благодійні заходи, що проводилися в місті, з того: будівництво і утримання Рубежівської колонії — для навчання ремеслам малолітніх злочинців; нічліжного та пологового будинків на Нижньому Валу. В своєму будинку на вулиці Терещенківській, 9 влаштував картинну галерею для відвідування киянами. Купував твори передвижників — на аукціонах, конкуруючи з П. М. Третьяковим. У нього часто гостювали видатні художники: І. Ю. Рєпін, І. І. Шишкін, І. М. Крамськой. Зібрані Федором Терещенком твори склали основу київського Музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків. За два дні до смерті пожертвував 25 тисяч карбованців на будівництво Міського музею (Національний художній музей України). 
До цієї дати з 4 по 11 лютого в читальній залі бібліотеки розгорнуто перегляд документних матеріалів «Терещенко з Терещенківської».