Бібліотека є однією із найстаріших у Києві. Основний напрямок діяльності - краєзнавство. Бібліотека веде велику пошукову роботу, вивчає маловідомі сторінки життя і творчості М.В. Гоголя. Тут ви знайдете цікаві матеріали про вулиці та місцевості Києва і Голосіївського району,про відомих людей, які жили у Києві. Має унікальні книжкові видання ХІХ- ХХ ст. До послуг користувачів тематичні інформаційні ресурси з актуальних питань, літературно-мистецькі зустрічі,вечори тощо.
вівторок, 28 вересня 2021 р.
Книжково-ілюстративна виставка “Мандруємо Україною разом”.
27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. Це свято було встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році. У незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений Указом Президента Україні від 21 вересня 1998 року. Згідно з інформацією ООН, щорічно понад мільярд людей здійснюють подорожі в інші країни. Завдяки розвитку туризму Україна стає все більш відомою в світі як держава з багатою історією, природною і культурною спадщиною. Вітчизняна туристична галузь має всі передумови для інтенсивного розвитку: особливості географічного розташування та рельєфу, сприятливий клімат, багатство природного, історико-культурного й туристичного потенціалів.
вівторок, 14 вересня 2021 р.
пʼятниця, 10 вересня 2021 р.
Книжково-ілюстративна виставка “Українське кіно: сторінки історії”
День українського кіно наша країна щорічно відзначає в другу суботу вересня, а цьогоріч святкуємо 11 вересня. Це професійне свято для всіх працівників кінематографії заснував другий Президент України Леонід Кучма своїм Указом № 52/96 «Про день українського кіно» від 12.01.1996 року.
Перший український фільм було знято у Харкові ще у 1896 році Альфредом Федецьким. Там же, у Харкові, і відбувся перший сеанс кіно. А 1928 року почала свою діяльність кінофабрика, яку сьогодні ми знаємо як кіностудію імені Олександра Довженка.
В День українського кіно вся наша країна вітає вітчизняних акторів, каскадерів, сценаристів, режисерів, монтажерів, звукорежисерів, художників, декораторів, світлоінженерів і багатьох інших працівників кінематографії.
До Дня українського кіно в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжково-ілюстративну виставку “Українське кіно: сторінки історії”. Запрошуємо до перегляду.
середа, 1 вересня 2021 р.
Книжково-ілюстративна виставка “ Гіркий урок історії ”
1
вересня 1939 року нападом фашистської Німеччини на Польщу розпочалася Друга
світова війна. Після організованої провокації у прикордонному з Польщею місті
Глейвіц, де 31 серпня було інсценовано захоплення будинку радіостанції, 1
вересня 1939 року, як і було заплановано Гітлером, фашистські війська вторглися
в Польщу. У відповідь на «оборонну операцію», як її назвав Адольф Гітлер, через
два дні війну Німеччині оголосили Великобританія і Франція. Це і стало початком
Другої світової війни, яка тривала аж до 2 вересня 1945 року. Жертвами
наймасштабнішого військового конфлікту стали від 50 до 80 мільйонів людей, як
військових, так і цивільних.
До
цього дня в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжково-ілюстративну виставку
“ Гіркий урок історії ”. Запрошуємо до перегляду.