середа, 27 січня 2021 р.

Книжкова виставка "Це вогненне слово - Крути»

29 січня виповнюється 103 роки бою під Крутами - однією з найбільш трагічних, але й значущих подій Української революції 1917 – 1921 років. Для українського народу це символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але загинули вони за Україну. 
З 28 січня по 3 лютого в читальній залі експонується книжкова виставка "Це вогненне слово - Крути» 



 






 

Виставка - реквієм «Голокост – злочин проти людства»

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост». Слово «Голокост» походить з англійської мови і означає винищення, всеспалення. Масштаби цієї страшної трагедії шокують - мільйони жінок, чоловіків і дітей, що загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства – Голокост. Але пам’ять залишається в документальному і художньому слові. 
До цього дня в читальній залі бібліотеки ім. М. Гоголя розгорнуто виставку - реквієм
«Голокост – злочин проти людства», що експонується до 28 лютого.



 


 

четвер, 21 січня 2021 р.

Книжково-ілюстративна виставка «Співець єдиної родини»

27 січня 2021 року виповнюється 130 років від дня народження Павла Тичини - українського поета, перекладача, публіциста і громадського діяча. Павло Григорович належав до найосвіченіших радянських письменників, чия ерудиція охоплювала не лише літературу, а й інші види мистецтва. Бувши одним із 13-ти дітей у родині простого дяка, самотужки вивчив 15 мов, перекладав іноземних класиків, мав прекрасний голос і слух. Тичину називали то символістом, то імпресіоністом, то романтиком, зводили характер його поезії до справді притаманної йому панмузичності. Творча спадщина митця крім великої кількості поетичних збірок налічує п'ятнадцять великих поем.

 Павло Тичина був багаторічним читачем нашої бібліотеки. В 1952 році бібліотека вшанувала 150 роковини з дня смерті Миколи Гоголя. Павло Григорович був присутнім на цьому заході і присвятив йому вірш «Гоголь наш - велике серце», який і подарував бібліотеці з автографом. 
З 26 січня по 1 лютого в читальній залі бібліотеки експонується книжково-ілюстративна виставка «Співець єдиної родини»




 

вівторок, 19 січня 2021 р.

Переглял документних матеріалів «І сонце усміхається мирянам, роздаючи Водохрещу хвалу»

19 січня українці святкують третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу – Хрещення Господнє. У народі це свято називають Йордан, Водохреще та пов’язують із хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан. Цей день знаменує кінець Різдвяних Святок, які проходять в період з 7 по 19 січня. Головним святковим обрядом є купання в ополонці. Вважається, що на Водохреще Господь наділяє воду особливими цілющими властивостями. 
До цього свята в читальній залі бібліотеки розгорнуто переглял документних матеріалів
«І сонце усміхається мирянам, роздаючи Водохрещу хвалу»





пʼятниця, 15 січня 2021 р.

Книжкова виставка "Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить»



Яка ж вдалась сьогодні днина
Що хочеться співать пісень
Моя соборна Україна
Знов зустрічає новий день. 





22 січня – День Соборності України. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Цей день назавжди залишиться в пам'яті українського народу, як один з найпрекрасніших моментів нашої історії.З цієі нагоди в абонементному відділі розгорнуто книжкову виставку "Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить», яка діятиме до 25 січня.





 

Книжкова виставка «Сяйво різдвяних свят»

7 січня православний світ відзначав Різдво Христове. Це одне з головних християнських свят, що знаменує народження Ісуса Христа — Сина Божого та спасителя людства. Для багатьох людей це родинне свято сповнене любові та надії, яке відзначають у сімейному колі. Дуже давньою є українська традиція миритися в цей день, пробачати одне одному образи, щоб на повну міру відчути радість життя.

До цього свята в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Сяйво різдвяних свят», яка буде діятиме до 21 січня.


 



 

понеділок, 4 січня 2021 р.

Книжкова виставка – інсталяція «Новий Рік приносить казку»

Новий рік – одне з державних свят в Україні, яке є найдавнішим і найпопулярнішим календарним святом. Це єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах. Новий рік знають та люблять дорослі і діти. Адже це найчарівніший час року, коли люди поринають в атмосферу дива і дарують собі та своїм близьким незабутню казку.
До цього свята в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку – інсталяцію «Новий Рік приносить казку»