вівторок, 28 листопада 2017 р.

Виставка-реквієм "Дзвін скорботи пробуджує пам'ять, чорна дата тривожить серця".

25 листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Починаючи з 1998 року ця скорботна пам’ятна дата припадає на четверту суботу листопада. Вона присвячена трагічним  подіям нашої історії , коли в результаті жорстокої тоталітарної радянської політики від голоду в Україні померли мільйони жителів. В цей день біля меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні відбуваються офіційні заходи  по вшануванню пам’яті загиблих. По всій країні о 16.00 щорічно проходить загальнонаціональна хвилина мовчання в пам’ять про страшні події нашої історії. Також з 2005 року проходить акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі шанують пам’ять померлих, поставивши свічку біля пам’ятника жертвам, а також на своєму підвіконні.
 У 2006 році український парламент офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу.
До цієї дати в читальній залі бібліотеки розгорнуто виставку-реквієм "Дзвін скорботи пробуджує пам'ять, чорна дата тривожить серця".
















середа, 22 листопада 2017 р.

Перегляд "Незалежність – добута і втрачена"


В 2017 р. виповнюється 100 років від початку Української революції 1917 – 1921 рр. У січні 2016 року президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення на державному рівні 100-річчя Української революції та Національно-визвольної боротьби 1917-1921 років. 1917-й рік поклав початок нехай і короткому, але все ж відродженню української державності.
Стартом Української революції вважається початок березня 1917 року, коли була створена Центральна Рада - парламент майбутньої УНР. А завершенням - остаточне встановлення більшовицької влади в Україні у 1921 році. Попри те, що УНР зазнала поразки у 1917-1921 роках, Українська революція стала важливою спадщиною для наступних поколінь, адже події, які сталися 100 років тому, були переламними й досі визначають сьогодення України .

22  листопада  в читальній залі бібліотеки розгорнуто перегляд "Незалежність – добута і втрачена"
Запрошуємо до перегляду.















вівторок, 21 листопада 2017 р.

Виставка-пам'ять "Свідомих Київський майдан зібрав, щоб вільний вибір відстояти і "Так" - майбутньому сказати.

21 листопада Україна відзначає одне з нових, але знакових свят в історії України - День Гідності та Свободи.
 Свято відзначається щороку згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року і встановлено на честь двох знакових подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
До цього свята в читальній залі бібліотеки було розгорнуто виставку-пам'ять
"Свідомих Київський майдан зібрав, щоб вільний вибір відстояти і "Так"  - майбутньому сказати".

Запрошуємо до перегляду.







 



пʼятниця, 17 листопада 2017 р.

Презентація фотовиставки «Глибинка» київських фотохудожників ТФО «Ікар»

  16  листопада 2017 року в читальній залі бібліотеки під егідою Національної спілки фотохудожників України та «Kievphotos-hall» gallery відбулася презентація фотовиставки «Глибинка» київських фотохудожників ТФО «Ікар». Як відомо, глибинка – це не віддаленість від центру, а стан душі. Це свого роду інша планета, де люди живуть своїм життям, своїми повсякденними клопотами, своїми мріями і пориваннями, які відрізняються від наших, столичних. Як сказали самі автори, виставка не претендує на повне охоплення теми «глибинки».Тут більше показана не людина, а  середовище, яке її формує і такий підхід залишає простір для уяви глядачів. 
У виставці взяли участь : Дмитро Недзельницький, Андрій Недзельницький, Юрій Туманов, Дмитро Опенько, Віктор Метте, Михайло Кокотчиков, Дмитро Жуков, Володимир Хорішков, Сергій Скиба, Наталія Субботович, Олександр Ляпін, Іван Полстол.






Знайомство з виставкою та розповідь авторів про свої роботи.






Обмін думками та професійні розмови


Традиційне фото на згадку

середа, 15 листопада 2017 р.

Чергове засідання клубу "Киянин"

14 листопада 2017 року в читальній залі бібліотеки відбулося чергове засідання клубу "Киянин", присвячене визволенню Києва від нацистських окупантів. До нас завітав Андрій Швачко – полковник запасу СБУ, військовий історик, дослідник історії Другої світової війни на території України. З його розповіді ми дізналися багато цікавих фактів з історії визволення столиці, про бої, що точилися на Лютізькому та Букринському плацдармах, про форсування Дніпра. Окремо він торкнувся питання прорахунків щодо військової операції по визволенню Києва, які  привели до неймовірно важких втрат, розповів і про масову загибель "чорносвитників". Загалом, після виступу А. Швачка у присутніх розвіялося багато міфів про битву на Дніпрі і визволення нашої столиці.







Розповідь Андрія Швачка про бої за Київ прикувала увагу аудиторії і нікого не залишила байдужим.













Історик відповідає на запитання присутніх






 Зацікавила присутніх і книжково-ілюстративна виставка "...Листопад 43-го. Шосте число. ...Киянам воно принесло мир і тишу ", підготовлена до цієї дати співробітниками бібліотеки.