понеділок, 27 лютого 2017 р.

Краєзнавча година "Лесь Курбас: Київський період творчості"

25 лютого виповнилось 130 років від дня народження Олександра-Зенона Степановича Курбаса - українського режисера, актора, теоретика театру, драматурга, публіциста, перекладача.
130- річчю від дня народження Леся Курбаса та 95-річчю з дня заснування у Києві українського театру-студії «Березіль» була присвячена краєзнавча година "Лесь Курбас: Київський період творчості" в бібліотеці ім. М.В.Гоголя. Зав. бібліотекою Елеонора Іллівна Свердлова  ознайомила присутніх з переглядом літератури з фондів бібліотеки про його життя і творчість. В своїй розповіді вона зупинилась саме на київському періоді творчості Леся Курбаса, а саме на заснуванні першої української театральної студії, яка згодом дістала назву "Молодий театр у Києві" та на історії становлення українського театру "Березіль".







Візитка митця "Жінка, що уособлювала Україну".

 24 лютого 2017 року виповнилось 100 років від дня народження видатної української художниці Тетяни Яблонської  - професора, академіка Академії мистецтв СРСР, народної художниці СРСР, дійсного члена Академії мистецтв України, Героя України, лауреата п'яти державних премій.Тетяна Яблонська посідає одне з чільних місць у сучасному українському малярстві, проте загальне визнання не говорить про класичну одноманітність творчості художниці. Навпаки, від періоду учнівства, до останнього часу роботи Т. Яблонської настільки відрізняються за стилем, що, здається, їх авторами були щонайменше десяток художників. І імпресіоністичний ніжний пейзаж, і енергійна побутова замальовка, і глибокий психологічний портрет їй були однаково підвладні. Т.Н. Яблонська суміщала творчість і викладацьку діяльність, виховала плеяду самобутніх майстрів пензля. Художниця займалася й політичною діяльністю (обиралася народним депутатом), але, як говорила Тетяна Нилівна, «засідати не моя доля», і всю потужність своєї енергії спрямувала на створення картин.
На честь 100 річчя від дня народження народної художниці України  на фасаді будинку за адресою пров. І. Мар"яненка, 14, де вона мешкала, відкрито меморіальну дошку.
За мережевими джерелами.
До ювілею художниці бібліотека ім. М.В. Гоголя підготувала  візитку митця "Жінка, що уособлювала Україну".









понеділок, 20 лютого 2017 р.

Виставка-пам'ять "Ваша смерть запалила надію на свободу, і честь, і добро"

 Сьогодні Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Указом Президента України  від 11 лютого 2015 року встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року-лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Під час подій на Майдані понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної Сотні. До цієї дати  в читальній залі бібліотеки розгорнуто виставку-пам'ять "Ваша смерть запалила надію на свободу, і честь, і добро"
















Відкриття підсумкової виставки та нагородження переможців фотоконкурсу «Моя найкраща фотографія 2016»

16 лютого в бібліотеці ім. М.В. Гоголя  під патронатом Національної спілки фотохудожників України та АРТ- об`єднання «KIEVPHOTOS-HALL» відбулося відкриття підсумкової виставки та нагородження переможців фотоконкурсу «Моя найкраща фотографія 2016». Ідею проведення конкурсу подав С. Селезньов – відомий український фотохудожник , а потім вона дістала підтримку Національної спілки фотохудожників України. Сам конкурс дуже демократичний, в ньому взяли участь як  визнані метри, так і зовсім молоді аматори. Самій молодшій учасниці конкурсу 14 років.

 

 Фотороботи, які подавалися на конкурс, цікаві за змістом і різні за жанрами.
На виставці, що триватиме в читальній залі бібліотеки до 28 лютого, експонуються роботи С. Бриленка, О. Шурун, І. Петрущенкова, Ю. Туряниці та переможців і дипломантів конкурсу – О. Бєлоуса, О. Рокосовика, Andrey ER, Т. Дутки, О. Кукуш, К. Балика, О. Алмазової та інших.







Виступ членів журі, присудження нагород і вручення дипломів



  Автограф-сесія, невимушене спілкування на професійні теми, спільні фото.





середа, 15 лютого 2017 р.

Цикл заходів до Дня Святого Валентина

14 лютого в багатьох країнах відзначається День Святого Валентина  або День всіх закоханих. Вважається, що День Святого Валентина існує вже більш як 16 віків, а в свята є "конкретний винуватець"  - християнський священник Валентин.
В цей день прийнято дарувати подарунки один одному і валентинки - маленькі вітальні листівки у вигляді сердечка, з добрими побажаннями і словами кохання.
До Дня всіх закоханих у бібліотеці ім. М.В. Гоголя було проведено цикл заходів. На абонементі було розгорнуто книжкову виставку "Кохання! Диво з усіх див, довіку не розкрита таємниця"






В читальній залі можна було ознайомитись з переглядом конволютів та документних матеріалів "Любов – це вічна таїна".










 Темі кохання було присвячено засідання клубу  "Киянин" "Читай кохання безкінечну книгу", де присутні з насолодою слухали вірші українського поета Віталія Іващенка. 








Творча зустріч "Читай кохання безкінечну книгу"з Віталієм Іващенком.

14 лютого в рамках клубу "Киянин" відбулась творча зустріч "Читай кохання безкінечну книгу" з Віталієм Іващенком. Віталій Вадимович – український поет, театральний діяч, науковець, винахідник. Він кандидат технічних наук, доцент Національного технічного університету України "КПІ". Крім науково-викладацької діяльності В. Іващенко створив студентський театр "ЕТА", де був автором і режисером його вистав та багато років плідно співпрацював з Національним телебаченням та радіо.
Віталій Іващенкоавтор 17-ти збiрок фiлософської i любовної лiрики, а на його поезії написано біля тридцяти пісень різними композиторами.

 
"Розмова душі з душею". Насолоджуємося розумною, дотепною, інтелігентною поезією автора.


 
 Наша щира подяка Віталію Вадимовичу за майстерне виконання своїх віршів та за подаровані бібліотеці власні збірки поезій.