четвер, 13 листопада 2014 р.

Краєзнавча година "Добрий дивак".(Івану Фундуклею - 210 років)

В 2014 році виповнюється 210 років від дня народження київського цивільного губернатора Івана Івановича Фундуклея. Він понад два десятки років «керував» Києвом і залишив по собі добру пам’ять.На всіх високих посадах він дивував людей чудотворним поєднанням досвіду, щедрості до нужденних і особистої простоти. Це був приклад людини, яка використує багатство для служіння суспільству. Кияни благодійних діянь свого градоначальника не забули – 1872 року Фундуклей був обраний почесним громадянином Києва.
Цій даті була присвячена краєзнавча година "Добрий дивак" яка була проведена в читальному залі бібліотеки ім. М.В. Гоголя.
 



Про біографію Івана Івановича Фундуклея та про його діяльність на посту київського губернатора розповіла завідуюча бібліотекою Е.І. Свердлова. Про меценатство та благодійність І.І. Фундуклея присутні дізналися з розповіді головного бібліотекаря Л.А. Мофа.
Адже за роки, коли І.І. Фундуклей був київським губернатором, на власні кошти він вимостив бруківкою Андріївський узвіз., будував дитячі притулки. Після повені 1845 року Фундуклей кілька місяців утримував багатодітні родини постраждалих від стихії мешканців Подолу. Також він підтримував молодих архітекторів та вчених, які під його керівництвом розробили і частково втілили «План розвитку Києва»: так, нинішні вулиці Ярославів Вал та Інститутська своє «обличчя» отримали завдяки йому. «Градоначальник, який не брав хабарів», «покровитель студентів та арештантів», «батько усіх киян» – цими епітетами мешканці Києва 19-го століття нагородили Івана Фундуклея. Адже він дійсно уважно ставився до потреб Києва і самих киян і справді опікувався і турбувався цим містом.
 
Бажаючі могли ознайомитися з міні-переглядом, конволютом "Добрий дивак", а також переглянути документаний фільм "Персона грата.Іван Фундуклей" в мережі інтернет.
Діяльність Івана Івановича Фундуклея на посту губернатора Києва повинна стати прекрасним зразком для наслідування сучасним керівникам нашого міста.

середа, 12 листопада 2014 р.

Книжково-ілюстративна виставка ” На світі стільки різних мов, як квітів у гаю. А рідна мова - то любов. Отож люби свою."

Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її вічну живу і нову,
І мову її солов'їну.
В.Сосюра

        У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України “Про День української писемності та мови”. За ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.
        Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє.
       Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох - від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, своїх визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника.
        Заснування Дня української мови - це тільки проголошення благородної мети. Що ж до практичного її втілення, то абсолютно очевидно - зберігати й плекати рідну мову може тільки її носій. Тобто, ми – українці.
        До цього дня в бібліотеці ім. М.В. Гоголя розгорнуто книжково-ілюстративну виставку
На світі стільки  різних мов,  як квітів у гаю,
   А рідна мова - то любов. Отож люби свою."  



 Фрагменти виставки